Ev taşıma için öneriler

ehirlerarasievdenevenakliyatsureci

istanbulevdenevenakliyat

EV TAŞIMASI İÇİN ÖNERİLER

Hangi Günler Daha Makul?

Ev taşımasına öneriler adlı yazımızda belki en önemli detaydır diyebiliriz. Ne kadar az trafik, firmanın ne kadar az yoğunluğu o kadar sorunsuz taşıma demek değil midir?

Taşıma işlemi için firma ile mutlaka gün ve saat anlaşması yapılmalı. Yapılmasında yapılmalı da en uygun gün ve saat hangileri?  

Şöyle ki hafta sonundan yana tercih yapmamak gerekiyor. Çünkü Cumartesi ile Pazar günleri yoğunluklu olarak taşınmaların yoğun olduğu günlerdir. Bu durum firmaların hızlı çalışmasınaetki edecektir. Üstelik trafik gibi detayları da düşünecek olursak hafta sonu taşınmak mantıklı değildir. Evden eve nakliyat adına hafta içi daha doğru olacaktır. Hatta Salı ile Çarşamba günlerinin özellikle tercih edilmesi söz konusudur. Perşembe günü de diğer günlere nazaran mantıklıdır. Bu 3 günden birinde seçim yapmalı ve işlemlere yer vermelisiniz. Ödemeler konusunda da avantajlı olmak adına hafta içinden gün seçmelisiniz. Apartman yapıları yol güzergahı ya da kaçıncı katta çalışmaların olacağı da donanımlar adına bilinmesi gereken detaylardır.

Yeni Evin Düzeni

Taşınmadan önce yeni evde eşyaların nasıl yerleştirileceğini de önceden belirlemeye çalışın. Bu eşyalar taşındıktan sonra işinizi oldukça kolaylaştırır. Taşınma işleri için her ne kadar profesyonel destek alınsa da yerleşme işi tamamen size ait oluyor. Bu nedenle yerleşirken ailenizden ya da dostlarınızdan yardım almayı unutmayın. Eşyaların zarar görmeden taşınması ve yeni eve yerleştirilmesi için nakliyatçı firmayı seçerken ayrı bir hassasiyet göstermek gerekir. Bu noktada gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

Kolileme İşlemini Ben Yapmak İstiyorum

Kolileme İşlemini Ben Yapmak İstiyorum demekte özgürsünüz tabi. Bu konuda dikkat çekmek istediğimiz bir ayrıntı vardır ki çoğu firma ve ev taşıyan tarafından göz ardı ediliyor. Kolileme işlemi siz yapacaksanız eğerkolilediğiniz eşyaların üzerinde içinde ne olduklarına dair kısa bilgi notu yapıştırın. Taşıma yapan personel bunu dikkate alarak ona göre taşır. Böylece hassas eşyalar fark edilir ve daha temkinli davranılır. Kolileme yaparken bütün evi birden ortaya saçıp işe başlamanızı asla tavsiye etmeyiz kolileme sonunda hangi eşyanın nerde olduğu karışır. Sırasıyla odaları belirleyip bir odayı bitirdikten sonra diğerlerine sırasıyla geçilmesini öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın