5 Pratik Adımda Evden Eve Nakliyat Planlaması

5 pratik adımda evden eve nakliyat planlaması

Her şeyin çok hızlı yaşandığı ve zamanın çok kıymetli olduğu bu dönemde planlı ve pratik bir şekilde hareket etmek oldukça önem kazanmış durumda. Evden eve nakliyat için de bu durum geçerli tabi ki. Evden eve nakliyat öncesinde ve sırasında yapacağınız pratik birkaç adımla taşınma sürecinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu adımların birçoğunu bildiğiniz halde genel taşınma oranın 5 senede bir olması nedeniyle zaman zaman izlenilecek pratik adımlar unutuluyor. Bu adımları sizin için 5 tane belirledik. Gelin beraber 5 pratik adımda evden eve nakliyat planlaması nasıl oluyor inceleyelim.

evden eve nakliyat planlaması

1.adım: Doğru Nakliyat Firması Bulmak

5 adım içerisinden en önemli adım bu adımdır. İlk bu adımla başlarsanız ve doğru bir şekilde bulursanız, geri kalan adımları gerçekleştirmek daha basit gelecektir. Evden eve nakliyat firması araştırmanız sırasında bulduğunuz firmaları arayarak bilgi alınız. Daha sonra fiyat teklifi alırken doğru bilgi aktarımı ile evden eve nakliyat firmasından fiyat teklifi alın. Burada doğru bilgi aktarımı çok önemlidir aksi halde eşyalarınız, konumunuz veya asansörünüz hakkında vereceğiniz her yanlış bilgi evden eve nakliyat planlamanızda sorun çıkartıp sizi pratiklikten çok zorluk yaratacaktır. Doğru bilgi aktarımından sonra nakliyat firmanızdan hangi gün ve saatte geleceklerini teyit etmeniz gerekmektedir. Mümkünse gün-saati, taşıma fiyatını ve size söz verdikleri hizmetleri mesajlaşmayla da onaylarsanız daha sonrasında yaşanacak aksi bir durumda elinizde ispat edebileceğiniz bir veri bulunur.

İlginizi Çekebilir:İstanbul’da Ev Taşıma Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2.adım: Eşya Kolileme

Evden eve nakliyat planlamasında size pratiklik sağlayacak diğer bir adım eşya kolilemedir. Evden eve nakliyat planlamasının birinci adımında nakliyat firması bulduktan sonra anlaşma kısmında eşyalarınızın büyülüğü hakkında bilgi verdikten sonra eşyalarınızın bir kısmını kendinizin paketleyeceğini belirtirseniz size ekstra zaman ve pratiklik kazandırmış olacaktır. Değerli eşyalarınızın paketlemesini evden eve nakliyat firmaları gelmeden iki üç gün önce hallederseniz evden eve nakliyat firmaları geldiği sırada rahat bir şekilde taşıma işlemini takip ediyor olursunuz. Eşya kolileme ve paketlemeyle alakalı Ev Taşıma Öncesinde Eşyalarımızı Nasıl Kolilemeliyiz, Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir? yazımızı  okuyabilirsiniz.

3.adım: Faturaları Kendi Üzerinize Almak

Evden eve nakliyat planlaması yaparken taşınacağınız tarihe göre eviniz faturalarını (elektrik-su-doğal gaz gibi) kendi üzerinize almanız gerekmektedir. Eve girmeden önce yapılacak temizlik için ev taşıma sırasında kullanılacak montaj aletlerinin çalışması için ve taşındığınız günün akşamı karanlık bir evde elektronik aletlerinizin şarjı bitmiş bir şekilde hangi kolide olduğunu bilmediğiniz için yakamadığınız mumlarınızla baş başa oturmamak için mutlaka faturalarınızı kendi üstünüze almış olun.

4.adım: Temizlik

Sizden önce evde yaşayanlar evden ayrılır ayrılmaz evden eve nakliyat öncesinde mutlaka temizlik yaptırmanız şarttır. Bunun için mutlaka çıkış tarihini istedikten sonra kendiniz veya dışarıdan ayarladığınız bir yardımcıyla beraber evi temizleyin. Temizlik sırasında eve taşınmadan önce evin ihtiyaçlarını görüp ev sahibinizle veya satın aldıysanız evi ihtiyaç dahilinde gerekli işlemleri taşınmadan önce yapmanız size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin boya badana yaptırılmamışsa evden eve nakliyat planlaması yaparak eşyalar yerleşmeden önce boş ev daha pratik ve kısa sürede boyanmış olacaktır.

5.adım: Anahtar Değişimi

Evden eve nakliyat planlamanıza anahtar değişimini eklemeyi unutmayın lütfen. Evden eve nakliyat öncesinde veya taşınma sırasında çilingirle beraber anahtar değişimi yaparak evinizi ilk taşındığınız dakika itibari ile güvenceye alarak huzurlu bir uyku çekersiniz. Bu işlemi aynı gün yaptırmak size vakitten kazanç sağlayarak evden eve nakliyat sürecini daha pratik bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Bu yazımızda size 5 pratik adımda evden eve nakliyat planlamasını aktarmaya çalıştık. Umarız yazımız yardımcı olmuştur. İstanbulcan nakliye olarak 1.adımızla beraber evden eve nakliyat planınıza dahil olmaktan mutluluk duyarız. Taşınmanın en kolay yolunu tercih ederseniz hızlı ve pratik bir evden eve nakliyat süreci sizi bekliyor demektir.

İlginizi Çekebilir:

Evden Eve Nakliyat Sürecini Kolaylaştırmak için 3 Harika Öneri

İstanbulcan Nakliye Ev Taşıma Sürecinizi Nasıl Kolaylaştırır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın