7 Adımda Ev Taşıma Süreci Nasıl Olmalıdır?

enuygunnakliyefirmaları

Ev taşıma süreci birçok kişi için oldukça can sıkıcı ve baş ağrıtıcı olmakla bilinmektedir. İster daha iyi bir yaşam isterseniz de zorunluluktan taşınacak olun, kimse taşınma sürecinin yorucu havasına bürünmek için hevesli olmaz. Ancak İstanbulcan Nakliye olarak sizin için hazırlamış olduğumuz 7 adımda ev taşıma sürecindeki tüyoları dikkate alarak işlemlerinizi çok daha kolay ve rahat bir şekilde tamamlayabilir, hatta bu süreçten fazlasıyla keyif alabilirsiniz. Yalnızca sizi bekleyen bu süreçte neyi nasıl yapmanız gerektiğini ve püf noktalarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

Uygun Bir Nakliye Firması Ev Taşıma Sürecinin Olmazsa Olmazı

Ev taşıma sürecinizin olabildiğince sorunsuz geçmesi ve sizin sorumluluk ve yükünüzün mümkün olduğunca azalması için iyi bir nakliye firması ile çalışmanız çok önemlidir. Birçok kişinin bu noktada yaptığı en büyük hata nakliye firması bulma işini son ana bırakmak ya da tercih yaparken kritik noktaları hiç göz önünde bulundurmadan en uygun fiyat veren nakliye firması ile anlaşmaktır. Ancak unutmamanız gerekiyor ki birlikte çalışacağınız nakliye firmanız sizin için sürecin büyük bir kısmını yönetecek ve pürüz çıkan noktalarda da problemlere müdahale ederek sorunları çözmeye çalışacaktır. Bu sebeple birlikte çalışacağınız nakliye firmanızın deneyimli, saygın ve işinde uzman olması ev taşıma sürecinizin kolayca geçmesi açısından kritiktir.

Nakliye Firmaları Arasında Fiyat Karşılaştırması Yapın

Ev taşıma sürecinin ne kadar masraflı olduğunu tahmin etmek zor değil. Bu sebeple almanız gereken hizmetleri olabildiğince uygun fiyata almak istemeniz gayet normal. Taşınma öncesinde nakliye firması ararken birden çok firma ile görüşüp fiyat teklifi almanız ve bir kıyaslama yapmanız karar vermeniz için iyi olacaktır. Benzer hizmetler sunan ve kaliteli firmalar arasından daha uygun fiyatlı olanı seçebilirsiniz. Ancak tek kriterinizin fiyat olmaması gerektiğini de unutmamalısınız. En uygun fiyata 39 yıllık deneyimle nakliye hizmeti almak isterseniz İstanbulcan Nakliye ile de iletişime geçebilirsiniz.

Nakliye Firmanız İle Bir Ön Görüşme Yapın

Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz nakliye firmalarını diğerleri arasında eledikten sonra son kararınızı vermeden nakliye firması ile bir görüşme yapmanız oldukça yararlı olacaktır. Firmaya telefonla ulaşarak taşınma işleminiz, lokasyonlar, almayı planladığınız ek hizmetler ve bütçeniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Hatta mümkünse firmadan bir uzmanın adresinize gelerek yerinde tespit ve değerlendirme yapması çok daha iyi olacaktır.

Taşınma Gün ve Saatinizi Kesinleştirin

Sorunsuz bir ev taşıma süreci için en azından 15-20 gün öncesinden taşınacağınız günü ve saati kesinleştirmeniz hem sizin sorun yaşamamanız hem de birlikte çalışacağınız nakliye firmasının plan ve programını ona göre yapması açısından önemlidir. Ayrıca siz de kendinize bir hedef koymuş olacağınız için hazırlıklarınızı buna göre daha kolay ve planlı bir şekilde yürütmüş olursunuz.

Eşyalarınızı Kategorilerine Ayırın

Ev taşıma sürecinde nakliye aşamasında her eşya bir arada taşınmaz. Öncelikle büyük boyutlu eşyalar araçlara yerleştirilerek kalan boşlukların da daha küçük boyutlu nesneler ile doldurulması sayesinde yerden ve doğal olarak fazla yakıt ücretinden de tasarruf edilir. Bu sebeple ev taşıma sürecine hazırlanırken eşyalarınızı büyük cisimler, daha küçük eşyalar ve demonte edilebilenler olarak bir araya getirerek toplarsanız hem kendi işinizi hem de nakliyecilerin işini kolaylaştırmış olursunuz.

Alacağınız Ek Hizmetleri Netleştirin

Eşyaların paketlenmesi, hassas ve kırılabilir eşyaların daha dayanıklı kutulara yerleştirilmesi, mobilyaların sökülmesi gibi işlemleri kendiniz yapabileceğiniz gibi nakliye firmanızdan ek hizmet olarak da talep edebilirsiniz. İstanbulcan Nakliye olarak ev taşıma sürecinde eşyalarınızın paketlemesini özenle ve güvenle yapmakla kalmıyoruz, ayrıca avizelerinizin sökülmesi, yeni evinizde tekrar takılması, bilgisayar gibi hassas eşyalarınızın daha özenle sarılması gibi hizmetlerimizi de taşınma sürecinizi kolaylaştırmak adına yıllardır sunuyoruz.

Yeni Evinizin Keyifle Tadını Çıkarın

Tüm bu aşamalara dikkat ettiğiniz takdirde kolay ve sorunsuz bir ev taşıma süreci geçirmeniz kaçınılmazdır. Gördüğünüz gibi işinizi kolaylaştıracak bir nakliye firması bulmak bu sürecin olmazsa olmazıdır. Nakliye firması arama ve karar verme işinizi son ana bırakmayıp erkenden arayışa girerseniz ve birçok firma ile görüşürseniz firmalar arasında kıyaslama yapıp karar vermeniz çok daha kolay olacaktır. Firma seçerken İstanbulcan Nakliye gibi alanında uzman, uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren, geçmiş deneyim yorumlarına sahip firmaları tercih etmeye özen göstermeniz taşınma sürecinizde sizin lehinize olacaktır.

İlginizi çekebilir:

Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım

Ev Taşıma Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın