Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

İstanbul Anadolu Yakası’nda gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız? O zaman doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere Anadolu Yakası’nda gezilecek yerler hakkında bilgiler vereceğiz

 

Anadolu yakası diğer semtlere oranla daha  sakin ve aynı zamanda ekonomik bir yerdir. Bu sebepten dolayı da İstanbul’un kuşkusuz en çok tercih edilen bölgesidir.  Burada bulunan doğal güzellikler birçok kişi tarafından denilmektedir işte Anadolu yakasın da gezilecek yerler şu şekildedir. Aynı zamanda Anadolu yakasında nakliyat firmasına ihtiyaç duyduğunuzda firmamız sizlere her türlü hizmeti sağlamaktadır. Bizim için öncelik müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple de sizlere 7/24 saat hizmet vermeye hazırız.

 

Polonez köy Tabiat Parkı

 

Polonez köy tabiat parkı 1994 senesinde var olmuştur. Parkta yürüyüş yapmak için çeşitli alanlar vardır. Aynı zamanda doğa sporu bisiklet gibi aktivitelerde yapılmaktadır. Bu parkta karayemiş, funda,  gürgen ve aynı zamanda sarıçam ağaçları fazla bulunmaktadır. Sabah giriş saati 08.00  akşam ise 20.00 kadar açıktır. Girişler ücretlidir. Eğer araç ile girilecek ise 15 TL araçsız girilecek ise 5 TL dir.

 

 Mihriban Korosu Beykoz

 

Düğün, toplantı ve konser için iyi bir yere arıyorsanız burası tam size göre. Çünkü genel olarak burada toplantı, konser ve düğün gibi etkinlikler yapılmaktadır. Buranın yoğurdu meşhurdur. Eğer buraya geldiyseniz mutlaka tatmalısınız.  Burada kır lokantaları bulunur ve yemek yemek istediğinizde kuş sesleri eşliğinde yemeğinize yiyebilirsiniz. Girişler ücretlidir. Araç ile girilecek ise 12 tl araçsız girilecek ise 5 tl dir. Hafta içi ve aynı zamanda hafta sonu hizmet imkânı sağlamaktadır.

 

Çubuklu Korusu Beykoz

 

Anadolu yakası’nın en beğenilen ve ilgi gören yerleri arasında çubuklu korusu beykoz gelir. Hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirmek ve piknik yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Muhteşem bir görüntüye sahip olduğu için fotoğraf çekimi için de en ideal yerdir. Yapay şelale bulunur ve muhteşem bir görüntüsü mevcuttur. Giriş ücretsizdir. Fakat içeride bulunan hidiv kasrı vardır. Buraya girmek isteyen kişiler sabah 9 akşam 11 arasında giriş sağlayabilirsiniz.

Anadolu Kavağı Beykoz

 

Anadolu kavağı beykoz bir sahil mahallesidir ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle dışarıdan gelen turistler yaz aylarında bu bölgeye gelirler. Hafta sonları ise kalabalık olmaktadır. Burada restaurantlar vardır ve genel olarak restorantlarda balık bulunur. Kafanızı dinlemek için bir yer arıyorsanız ve taze balık yemek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

 

Büyükada

 

Büyükada prens adaları  kapsamında en büyüğüdür. Burada gezilmesi ve görülmesi gereken yer bir hayli fazladır. Çeşitli müzeler tepeler ve plajlar bulunur. Aynı zamanda tarihi eser görmek isteyen kişiler tarafından çok fazla tercih edilir. Çünkü burada tarihi eserler de fazladır. Bisiklet sürebileceğimiz ve dolaşacağınız yerlerde mevcuttur. Buraya giriş ücretsizdir fakat plaja girmek isteyenler ise 20 tl giriş ücreti ödemelidir.

 

Heybeliada

 

Heybeli adada yeşil alan çok fazladır ve bu sebepten dolayı da insanlar tarafından ilgi görmektedir. Huzurlu ve sakin bir yer arayışında alsanız heybeli adayı tercih edebilirsiniz. Heybeli adaya geldiğinizde birçok yeri gezebilirsiniz.

 

Kız Kulesi Üsküdar

 

Anadolu yakası’nda gezilecek ve görülecek yerler arasında kuşkusuz kız kulesi yer almaktadır. Burada cafeler ve restaurantlar oldukça fazladır.  Muhteşem bir görüntüsü sayesinde birçok kişi tarafından ilgi görmeyi başarmıştır.  Girişler ücretlidir.  Giriş ücretleri öğrencilere 15 tl iken yetişkinler için 30 tl olarak bilinmektedir

 

Beylerbeyi Sarayı Üsküdar

Beylerbeyi sarayı’nda iki tane hamam ve aynı zamanda havuz bulunur. Buraya gittiğinizde hem havuza hem de hamama giriş yapabilirsiniz. Hafta sonunu değerlendirmek isterseniz beylerbeyi sarayı sizin için iyi bir tercih olacaktır. Girişler ücretlidir ve 20 tl’dir. Hafta içi ve hafta sonu hizmet sağlamaktadır

Çamlıca Tepesi Üsküdar

Çamlıca tepesi’ne Anadolu Yakası’nda geldiğinizde mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Büyüleyici güzel bir manzaraya sahiptir. Manzaralar eşliğinde çayınızı ve kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Yürüyüş ve spor yapabileceğiniz yerler bulunur. Siz de hafta sonu kaçamak yapmak ve gününüzü iyi değerlendirmek istiyorsanız çamlıca tepesi üsküdar tam da size göre bir yerdir. Girişler ücretsizdir ve hafta içi ve hafta sonu açıktır

 Göztepe 60. Yıl Parkı

Göztepe 60. Yıl parkı bağdat caddesi’nde bulunmaktadır. Muhteşem bir görüntüye sahiptir. Gölet ve yemyeşil bir alanda bulunmak istiyorsanız göztepe 60. Yıl parkı tam size göredir. Alanın yeşilliği birçok kişi tarafından ilgi görmekte ve beğenilmektedir. Yapay gölet mevcuttur ve bu parkta gül ve lale gibi bitkiler bulunur. Parka giriş yapmak istediğinizde sizden herhangi bir ücret talep etmezler. Ücretsiz bir şekilde hizmet verir ve hafta içi ve hafta sonu açıktır

Kadıköy Barlar Sokağı

Anadolu yakası’nda en fazla gidilen yer Kadıköydür. Bir buluşma ayarlanacak zaman kadıköyde ayarlanır. Kadıköy’de barlar sokağı bulunur. Eğer Anadolu yakasına yolunuz düşerse mutlaka barlar sokağını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sinemaya gitmek istediğinizde veya bir barda  müzik dinlemek istediğinizde kadıköy barlar sokağını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda burada restaurantlar vardır ve tantuni ve kokoreç çok fazla tüketilen yemeklerdir

Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi biliyorsunuz ki çok meşhurdur ve aynı zamanda modern bir yer olarak bilinir. Alışveriş yapmak ve hafta sonunu değerlendirmek istiyorsanız bağdat caddesi’ne uğrayabilirsiniz. Burada alışveriş yapacağınız pek çok yer vardır ve aynı zamanda kalabalık bir yerdir.

Aynı zamanda nakliyat şirketimizden istediğiniz her an hizmet alabilirsiniz. Köklü ve deneyimli bir firmayız. Böylelikle de ihtiyacınız olduğu her an sizlerleyiz. O zaman profesyonel, güvenilir ve uygun fiyatlı hizmet için iletişim numaramızdan bize ulaşmaya ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın