Eşya Depolama Hizmeti

esyadepolamahizmetialirkenneleredikkatedilmeli

Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evimizde kullandığımız eşyalarımız bizim için oldukça değerlidir. Kimi zaman eşyalarımızı bir alanda saklamamız ya da depolamamız gerekebilir. Bu noktada eşyalarını satmak istemeyenler için güvenilir ve kaliteli bir depo bulmak zor olabilmektedir. Birçok eşya depolama hizmeti sunan firma arasından doğru ve profesyonel firmayı seçmek için detaylı araştırmalar yapmanız faydalı olacaktır. Bu içeriğimizde sizlere eşya depolama hizmeti  alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Eşya Depolama Hizmeti ni  Güvenilir Olarak Nasıl Bulurum ?

Eşyalarımızı bir depoya yerleştirmek durumunda kaldığımızda tam olarak güvenebileceğimiz ve profesyonel ekipler ile hizmet veren eşya depolama şirketleri ile çalışmak isteriz. Böyle firmalar bulabilmek için internet üzerinden detaylı araştırmalar yapılmalıdır. Bu araştırma sonuçlarını bir liste haline getirdikten sonra özelliklerine göre size en uygun eşya depolama hizmeti  şirketini seçmenizde yardımcı olacaktır. Yaptığınız liste üzerinden rahatlıkla istediğiniz özelliklere sahip olan hizmeti seçebilirsiniz.

Güvenilir bir eşya depolama hizmeti için profesyonel ekiplere sahip firmalar ile çalışmalısınız. Bir eşya depolama hizmetinde depolamanın yanı sıra eşya taşıma aşaması da önemlidir. Eşyalarınızın sorunsuz bir şekilde depoya teslimatı yapılması önemlidir. Eşya taşıma sırasında yaşanabilecek sorunlara karşı hızlı ve etkili çözümler üretilmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise eşyalarınızın depolandığı alanın temizliği ve güvenliğidir. Alınan eşyalar rutubetsiz ve haşeresiz bir alanda muhafaza edilmelidir. Bununla birlikte depolama alanı içerisinde bulunan her eşyanın tek tek listelenmesi zorunludur. Böylece hiç bir eşyanız kaybolmadan depolama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Eşya Depolama Hizmetinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir ?

Eşyalarınızı güvenilir bir depoya taşıyabilmeniz için hangi hizmetleri alacağınızı önceden bilmenizde fayda vardır. Eşya depolama hizmeti   genellikle nakliyat şirketleri tarafından verilmektedir. Bunun nedeni ise eşyaların dikkatli ve titiz bir şekilde taşınması gerektiğidir. Depolama alanında ise her müşterinin eşyaları ayrı bir şekilde saklanmalıdır. Buna ek olarak eşyalarınızın hırsızlara karşı korunabilmesi için alanda sıkı bir güvenlik ağı bulunmalıdır.

Bir eşya depolama hizmeti içerisinde olmazsa olmaz üç özellik şunlardır ;

  • Hijyenik ve sağlıklı bir depolama ortamı sağlamak
  • 7/24 depo güvenliğinin sağlanması
  • Teslim ettiğiniz eşyalarınızın düzenli bir biçimde listelenmesi

Kimler Eşya Depolama Hizmetinden Faydalanabilir?

Taşınma, göç, daha minimal bir yaşam tarzına geçiş çoğu zaman elinizdeki eşyaları elden çıkarma ihtiyacı doğurabilir. Eşyalarınıza geçmişte satın alırken çok fazla masraf ettiyseniz, eşyalarınızın sizin için manevi değeri varsa, sonrasında tekrar kullanmayı ya da değerlendirmeyi düşünüyorsanız ya da satmaya çalışmış ancak henüz uygun bir alıcı bulamadıysanız eşya depolama hizmetinden faydalanmak için doğru kişisiniz demektir.

Bu hizmeti almak için herhangi bir kıstasa sahip olmanız gerekmez. Yalnızca ne kadar adet ve hangi türdeki eşyanızı ne kadar süre ile depolamak istediğinizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ihtiyaç duyarsanız ya da dilerseniz bu süreyi uzatma hakkına da sahipsiniz. Planlarınızda değişiklik olması durumunda İstanbulcan Nakliyat size yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır. Günlük ve kısa süreli depolama işleminden faydalanabileceğiniz gibi ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok daha uzun sürelerde de eşyalarınızı İstanbulcan Nakliyat güvencesi ile aklınız kalmadan saklayabilirsiniz.

 

Hangi Tür Eşyaları Depolayabilirsiniz?

Eşya depolama hizmetinden bütün eşyalarınız için faydalanabilirsiniz. Genelde büyük boyuttaki ağır mobilyalar, maddi ve manevi değeri bulunan ahşap eşyalar, beyaz eşyalar ya da kitaplar depolama hizmeti için tercih edilmektedir. Ancak ihtiyaçlar kişiden kişiye değişebileceği için siz taşınmasında ve saklanmasında sakınca bulunmayan bütün eşyalarınız depolama için tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Saklanacak eşyaların akıcı, yanıcı, patlayıcı özelliğe sahip olmaması gerekmektedir. Bu kategorideki ürünlerin hem taşıma hem de sonrasında saklama sırasında çevreye ve diğer eşyalara zarar verme ihtimali sebebiyle depolama alanlarında muhafaza edilmeleri uygun değildir. Eğer eşyalarınız arasında bu tarz ürünler mevcut ise taşıma öncesi İstanbulcan Nakliyat ile görüşecek bilgi vermeniz gerekmektedir.

Dağılabilecek, kırılabilecek, kaybolabilecek eşyalarınızın bir arada, iyi paketlenmiş ve muhafazalı bir şekilde saklanması önemlidir. Paketleme işlemini kendiniz yapabileceğiniz gibi nakliye firmamız sizin için bu hizmeti verebilmektedir. Özellikle mobilyalarınızın nemlenmemesi, güneş ışığından ötürü renklerinin solmaması, zaman içerisinde tozlanmaması için titizlikle sarılması önerilmektedir. Birbirini çizebilecek eşyaları bir arada paketlememeye dikkat etmeniz eşyalarınızın zarar görmemesi açısından kritiktir. Ayrıca eşyalarınızın kategorilendirmesini yapmak da sonrasında aradığınız eşyayı zaman kaybetmeden bulmanız açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Bu içeriğimizde sizlere eşya depolama hizmeti alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve bir eşya depolama hizmeti  içerisinde hangi özelliklerin olması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için dilediğiniz zaman bize ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi rahatlıkla bizlere iletebilirsiniz. İstanbulcan Nakliye olarak profesyonel ev taşıma ve eşya depolama hizmeti vermek için biz hazırırz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın