Ev Taşıma Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

enuygunnakliyefirmaları

Ev taşıma hayatınızın en şaşırtıcı ve duygusal anlarından biridir, ancak aynı zamanda sizin için en yorucu anlardan biri de olabilir. Taşınacak birçok eşya olmasından daha zor bir şey varsa o da taşınmak için doğru ev taşıma firmasını seçmektir. Taşınmak önceden her şeyi planlamanızı gerektiren bir süreçtir. Bu sebeple hem süreç boyunca hem de sonrasında pişman olmamanız adına en iyi firmayı seçmeniz gerekir. Bu seçimin ne kadar kafa karıştırıcı olabileceğini bildiğimiz için İstanbulcan Nakliye olarak işinizi kolaylaştırmak adına sizler için bazı ipuçları hazırladık.

Nakliyatçı İle Çalışmak İstediğinizden Emin Olun

Öncelikle kendinizi, taşımak istediklerinizin özelliklerini ve hacmini iyi anlamalısınız. Bazen ev taşıma sürecinde herhangi bir nakliyat firması ile anlaşmanız gerekmeyebilir. Taşınacağınız adres çok yakınsa, eşyalarınız hafif ve azsa bu işi kendiniz de halledebilirsiniz. Ancak çok sayıda eşyanız varsa, taşıma işlemi için bir kamyona ve eşyalarınızı taşıyacak çok sayıda kişiye ihtiyaç duyuyorsanız İstanbulcan Nakliye olarak size hizmet vermek bizi mutlu edecektir.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ev Taşıma Firmalarının Geçmiş Deneyimlerini Dikkate Alın

Bunun çok önemli olmasının nedeni, ne için para ödediğinizi bilmek isteyecek olmanızdır. Uzun süredir bu sektörde çalışan, müşteri memnuniyetine ve yaptığı işe önem veren ev taşıma firmaları ile anlaşmak çok daha güvenli olacaktır. Bazen çok fazla deneyimli olmayan küçük firmalar da memnun kalacağınız nitelikte hizmet sunabilirler. Ama yine de paranızı ve vaktinizi riske atmamak adına İstanbulcan Nakliye gibi ev taşıma sektörünce uzun yıllardır deneyimli firmalarla çalışmak ileride yaşamanız muhtemel sorunları ortadan kaldıracaktır.

Ev Taşıma Firması İle Önceden Telefonda Görüşün

Hiç muhatap olmadan direkt olarak bir ev taşıma firması ile anlaşma sağlamak hem kendinizi yeterince anlatabilmeniz hem de karşı tarafından sizi anlayıp anlamadığından emin olmanız adına oldukça riskli bir tercih olacaktır. İhtiyaçlarınızı doğru ve tam olarak aktarmak, firmanın da size sunabileceklerini kesin bir şekilde bilmek adına anlaşma sağlamadan önce ev taşıma ile ilgili tüm beklentilerinizi firmayla konuşmanız, eşyalarınızın, yeni taşınacağınız evinizin ve adresin bilgilerini vermek sonrasında daha rahat bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır.

Nakliyat Firmasına Olabildiğince Çok Soru Sorun

Seçeceğiniz ev taşıma firması hakkında istediğiniz kadar bilgi sahibi olma hakkına sahipsiniz. İyi bir ev taşıma şirketi tüm sorularınızı sabırla ve titizlikle cevaplayacaktır. Taşınma işi için birkaç alternatif firma belirlediyseniz, her birine sorular sormak hangisi ile çalışacağınızı seçmekte size yardımcı olacaktır. Sorularınızı sormadan önce firmaların müşteri deneyimlerine de göz atarak ev taşıma sürecine ne kadar hakim oldukları hakkında bir ön izlenime sahip olabilirsiniz. Ayrıca sorduğunuz sorulara firmanın verdiği yanıt ve tepkiler taşınma sürecinde de karşılaşacağınız olası problemlerde firmanın size karşı nasıl bir yaklaşım sergileyeceğine dair fikir verecektir. İstanbulcan Nakliye olarak merak ettiğiniz her şeyi iletişim kanalımız üzerinden bize ulaşmanız halinde daima cevaplamaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Ev Taşıma Firmalarının Fiyatlarını Kıyaslayın

Taşınma sürecinde zaten birçok masrafınız olduğunu ve olmaya devam edeceğini tahmin etmek zor değil. Bu sebeple haklı olarak en azından ev taşıma firması seçerken en ekonomik olanı seçmeye meyilli olacaksınız. Bulduğunuz firmalar arasında bir sıralama yapabilirsiniz. Firmaların size verdikleri ücretler seçiminizi etkileyen kriterlerden biri olacaktır. Ancak sadece ekonomik sebeplerle size en düşük fiyatı veren ev taşıma firmasını seçmek eşyalarınızın özensiz taşınmasına, taşıma esnasında zarar görmesine, firmanın sunduğu araca tamamen sığmamasına yol açabilir. Uzun vadede daha büyük zararlarla karşılaşmamak için İstanbulcan Nakliye gibi sizlere uygun fiyatlarla hizmet sunan ama aynı zamanda da müşteri memnuniyetini önemseyen firmalarla çalışmanız yararınıza olacaktır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın