Ev Taşıma Fiyatlarını Belirleyen 4 Önemli Faktör

nakliyefiyatlari

Ev taşıma süreci boyunca hem yeni evin hem yeni eşyaların masrafları, abonelikler derken bütçemizin sarsılması kaçınılmaz.Taşınmadan önce bütçemizi ayarlamak için ev taşıma fiyatlarından ortalama olarak haberdar olmak isteriz. Uygun fiyatlı nakliye firmaları ile çalışarak güvenilir bir hizmet almak tüm taşınacak kişilerin hayalidir. Nakliye firmalarının fiyatlarını etkileyen bir çok etken vardır. Ev taşıma fiyatları evinizde bulunan eşyanın miktarından gidilecek yerin mesafesine kadar hesaplanarak belirlenir. Nakliye fiyatları hakkında fikir sahip olabilmeniz için bu içeriğimizi hazırladık.   Ev Taşıma   ile ilgili tüm bilgileri tarafınıza aktarmaya çalışacağız. Ev taşıma ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Taşıma Taşınacağınız Evin Mesafesi

Taşınacağınız semt ile bulunduğunuz yer arasındaki mesafe ev taşıma fiyatını doğrudan etkileyen etmenlerin başında gelir.  Özellikle büyük şehirlerde gerçekleşen taşınma işlemlerinde mesafelerin uzunluğu ve trafiğin akışı taşınma zamanını doğrudan etkiler.  Bu ise nakliye firmalarının çalışma vaktinin büyük çoğunluğunu yolda geçirmesine neden olur. Bu sebeple taşınma işleminden bir gün önce alternatif yolları ve evin bulunduğu konuma yakın geniş sokakları haritalardan kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde hem nakliye firmasının hem de kendi taşınma programınızın zamanından tasarruf etmiş olursunuz.

Ev Taşıma Eşyaların Sayısı ve Büyüklüğü

Evden eve nakliye işlemlerinde taşıma işlemini yapacak olan aracın büyüklüğünün belirlenmesi eşyaların sayısı ile doğru orantılıdır. Nakliye firmaları taşıma yapılacak evlerin ya da ofislerin büyüklüklerine göre bünyesinde farklı boylarda araçlar bulundurur.Öyle ki taşıma işlemlerinin kolaylaştırılması için asansörlü taşıma araçları dahi mevcuttur. Ev kapısından sığdırılamayan, piyano taşıma gibi işler için pencere ve balkon kullanılarak asansörlü araçlardan yardım alınır. Bu sebeple ev taşıma firmalarını araştırırken, evinizdeki eşyaların büyüklüğüne ve taşınırlığına göre ekipmanları ve ücretlerini görüşmelisiniz.

Ev Taşıma Kolileme ve Paketleme Hizmeti

Eşyalarınızın her birinin paketlenmesi ve kolilere yerleştirilmesi yoğun temponuzda baş edemeyeceğiniz bir süreçtir. İstanbubulcan Nakliye güvenilir ve profesyonel ekibiyle en ufak eşyanızı bile özenle paketleyecektir. Özellikle evinizin demir başları olan beyaz eşyalar ve mobilyaların çizilmemesi ve sağ salim yeni evinize getirilmesi gerekir. Ev Taşıma sürecine yardımcı olmak ve süreci hızlandırmak amacıyla bir gün önceden eşyalarınızı konulacak kolilere göre gruplandırabilir, özel eşyalarınız için küçük bir koli hazırlayabilirsiniz.

EvTaşıma Montaj İşlemleri Paketi

Yeni mahallenizde hiç kimseyi tanımıyor ve nereden yardım alacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu tip taşınma ihtiyaçları anlaştığınız nakliye firmasının böyle bir hizmeti olup olmadığını mutlaka öğrenin. Eski evinizde bulunan avizeleri,aplikleri ve montaj gerektiren mobilyalarınızı nakliye ekibi ekstra hizmet bedeli alarak montaj servisi sağlar. Böylece tekrar bir montaj ustası bulma problemi yaşamazsınız.

Bu yazımızda sizlere nakliye fiyatları hakkında bilgi vermeye ve fiyatları belirleyen 4 önemli faktörden bahsetmeye çalıştık. Sizler de taşınma sürecinden önce firmaları araştırmalı ve sahip oldukları ekipmanları, çalışma şekillerini, sundukları hizmetleri, fiyat kriterlerini nelerin etkilediği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İstanbulcan Nakliye olarak tüm sorularınızı yanıtlamaktan ve sizlere yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız. İletişim sayfamızda bulunan numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Ev Taşıma Fiyatlarını Arttıran 3 Unsur

Nakliyat aslında düşünüldüğü gibi pahalı olan bir hizmet değildir. Yapılan iş ve sorumluluk düşünüldüğü zaman bu fiyatların aslında çok uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ev taşıma fiyatlarını yüksek bulan birçok kişi evini kendi taşımayı deniyor. Kamyon kiralamak, eşyaları taşıyacak birkaç kişi bulmak, eşyalar için koli ve paketleme malzemesi derken harcamalar iyice artıyor. Hatta nakliyat için anlaşacağınız firmanın bütçesini bile bazı durumlarda geçip size zarara uğratabilir. Üstelik akşama kadar çalışmaya rağmen evin hala yaşanabilir hale gelmemesi cabası. Bu yazımızda sizler için ev taşırken fiyatları arttıran 3 unsurdan bahsettik. İşte o unsurlar;

EvTaşıma Yakıt Giderleri

Özellikle şehirler arası nakliyat için en önemli giderlerden biridir. Ülkemizdeki yakıt fiyatlarının yüksekliğinden en çok şikayetçi olan sektörün başında nakliyat gelmektedir. Şehir içinde ise taşımanın yapıldığı mesafenin çok fazla olmaması yakıt giderlerinin nakliyat fiyatını pek etkilemediğini söyleyebiliriz. Daha fazla bilgi edinmek için  En Uygun Nakliye Fiyatları Nasıl Bulunur? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ev Taşıma İşçilik Ücretleri

Ev taşıma işinin en zor aşamaları montaj, paketleme, eşyaları kamyona taşıma, eşyaları yeni eve taşıma ve yeni evde eşyaları istenilen odalara kurmaktır. Bu işlerin hepsini nakliyat işçileri üstlenmektedir. Dolayısı ile giderlerin büyük çoğunluğu bu emekleri karşılığı onlara ödenen ücretleridir.

 

EvTaşıma Hasar Giderleri

Nakliyat firmasının üstlendiği risk gerçekten çok fazladır. Eşyalarınızın taşınırken hasar görmesi halinde firmadan bu hasarlarınızın ödenmesini isteyeceksiniz. Firmada böyle bir risk olduğunu bildiği için bu riski size ev taşıma fiyatı içinde yansıtacaktır. Bunun nedeni ev taşıma sırasında yaşanabilecek sorunları ya da yaşanan sorunların daha büyük sorunlara yol açmaması için iki taraf düşünülerek varılan bir sonuçtur. Ev taşıma fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için İstanbul Nakliye Firmaları ve Nakliye Ekipleri Ev Taşıma İşlemini Nasıl Gerçekleştirir?yazımızı okumanızı öneririz.

 1. Büşra diyor ki:

  Çok memnun kaldım başta söylemek istiyorum güzel yüzlü ayrıca çalışkan personellerinizi tebrik ederim. Harika taşınma şirketi herkese tavsiye ederim.

 2. Pingback: Erenköy Evden Eve Nakliyat Firmaları | İstanbulcan Nakliyat

 3. ajda kızıldağ diyor ki:

  istanbulcan nakliye firmasına profesyonel çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum,evimdeki eşyaları kırılır olsun kırılmaz olsun hepsini özenle sarıp paketlyip öyle taşımaları çok güzeldi daha önceki firmalarda bu özeni hiç görmedim, bu şekilde avrupa standartlarına göre çalışmaları müşteri mennuniyeti adına çok sevindirici, yolunuz açık olsun selam ve dua ile.

  • Emrah Halitoğulları diyor ki:

   Ajda hanım asıl biz teşekkür ederiz biz işimizi yaparken her ne kadar kar amaçlı olursada temel prensibimiz insanlar faydalı olabilmektir sizi memnun edebildiysek ne mutlu bize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın