Ev Taşıma Öncesi Yapılması Gereken 5 Hazırlık

nakliyefirmalari

Yeni bir eve taşınmanın güzel yanları olduğu kadar meşakkatli de bir süreci vardır. Eşya kolileme ve paketleme, nakliye firması seçimi, planlama, tesisat ve tadilat işleri, aboneliklerin açtırılması,yeni eşya alımı, buz dolabı temizliği derken düşünmeniz gereken onlarca şey ile karşılaşacaksınız. Çoğunlukla stres yaşayacağınız bu süreci profesyonel çalışan bir nakliyat firması ve doğru ön hazırlık aşaması ile kolaylaştırabilirsiniz.  Bu içeriğimizde sizlere ev taşıma öncesi yapılması gereken hazırlıklardan bahsedeceğiz. Ev taşıma planınızı hazırlarken bu içeriğimizden faydalanabilir, dilediğiniz zaman bize danışabilirsiniz.

1-Değerleri Eşyalarınızı Önceden Hazırlayın

Ev taşıma sırasında pek çok eşyanız birbiri ile karışacak ya da kaybolma tehlikesinden geçecektir. Kıymet verdiğiniz eşyalarınızı ev taşıma işleminden bir gün önce güvenli bir şekilde sarıp küçük bir koliye  yerleştirebilirsiniz. Koli üzerine tahta kalemi ile notlar düşerek, evden eve taşıma  süreci sonunda eşyaları yerleştirirken iş yükünüzü azaltabilirsiniz.

2- Ev Taşıma için Doğru ve Güvenilir Nakliye Firması Seçin

Ev taşıma sırasında eşyalarınızı emanet edeceğiniz firmaya güveniyor olabilmelisiniz. Eşyalarınızın kırılmaması, çizilmemesi ve düzgün bir şekilde paketlenerek araca yüklenebilmesi gerekir. Bunun yanında taşınmayı planladığınız gün ve saatte nakliye firmasının orada olması sizin gününüzün verimli kullanmanız için önemlidir. İstanbulcan Nakliye ile ev taşıma işleminizi gerçekleştirebilir, eşyalarınızı güvenilir ve profesyonel ellere teslim edebilirsiniz.  Dilerseniz Ev Taşıma Fiyatları yazımızı inceleyerek hem nakliye fiyatları hem de ev taşıma fiyatlarını belirleyen faktörler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3- Ev Taşıma İşleminden Önce Nakliye Firması ile Gün ve Saati Netleştirin

Ev taşıma günü taşınacağınız evde paketleme işinden başlayarak yeni evinizin temizliğinden internet aboneliğinin taşınmasına kadar bir sürü iş ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Tamamlamanız gereken görevlere erkenden halledebilmeniz için erkenden ev taşıma işlerine başlamalısınız ve tüm gününüzü planlayarak ilerlemelisiniz. Bu durumda anlaştığınız nakliye firması da planladığınız günde ve tam saatinde orada olmalıdır. Teyit etmek için bir gün önceden arayarak ev taşıma işleminin ayrıntılarını netleştirmeyi ihmal etmeyin.

4- Tesisat ve İnternet Aboneliklerini Açtırın

Yeni evinize taşındınız eşyalarınızı yerleştirmeye başladınız,  hem ihtiyaçlarınızı karşılamak hem işinizi kolaylaştırmak için su, elektrik, internet gibi aboneliklerinizi aldırmayı ihmal etmeyin. Hem yeni evinizde yapacağınız temizlik işlerinde hem ışıklandırma ve elektrik bağlantılarının kontrolünü sağlamak ve sorunsuz bir taşınma günü geçirebilmek için abonelikleri üstünüze almayı ya da yeni abonelik açtırmayı unutmayın. Ev taşıma sırasında su ve elektriğe hem nakliye ekiplerinin hem de sizin ihtiyacınız olabilir.

5-Yeni Eviniz için Parti Hazırlığı Yapın

Stresli bir taşınma sürecinden geçecek olabilirsiniz fakat yeni ev yeni anılar biriktirmek demektir… Tüm sevdiklerinizi ve yeni komşularınızı çağırarak ev taşımanın stresini atmak için ufak bir parti düzenleyebilirsiniz. Komşularınızla tanışıp yakınlaşmak için mükemmel bir fırsat olabilir. Ev taşıma sürecini bitirir bitirmez, temizlik ve yerleştirme aşamalarını bitirdikten sonra parti hazırlıklarına koyulabilirsiniz.

Bu bölümde sizlerle ev taşıma öncesi yapılması gereken 5 hazırlıktan bahsettik.Bu adımları takip ederek stresli ve yorucu taşınma sürecini daha kolay atlatabilirsiniz. Ev taşıma sürecinin verdiği stresli ve yorucu dönemi İstanbulcan Nakliye olarak sizler için en pratik hale getiriyor, uygun fiyat ve güvenilir hizmetimizle yeni evinizin mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Ev taşıma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve fiyatlarımız hakkında fikir sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Şehir İçi Nakliyat Öncesi Eşyalar Taşınma İşlemine Nasıl Hazırlanmalıdır?

Ev Taşımayı Zorlaştıran Sebepler ve Çözüm Önerileri Nelerdir?

Bir evden başka bir eve taşınmak gerçekten stresli bir iştir. Eşyaları toparlayıp paketlemek, paketlediğiniz eşyanın hangi kutuda olduğunu bilmek, değerli eşyaları ayrı tutup  diğer eşyaları farklı yere koymak derken gerçekten yorucu da bir iştir. Fakat taşınmanızı kolaylaştıracak, canınızı sıkacak bir durumun  olmaması için alınacak çok basit önlemler vardır. İşte bu yazımızda taşınırken işinizi zorlaştıran konuları  ele aldık ve bu konular hakkında sizlere  çözüm önerileri sunmaya çalıştık.

Nakliye Firması Güvenilirliği ve Tecrübesi

Güvenilir  bir nakliyeci taşınmanızda size en büyük yardımı sağlayıp işinizi kolaylaştırır. Sonuçta sizler değerli değersiz eşyalarınızı sağlam bir şekilde onlara emanet ediyorsunuz ve eşyalarınız hasar görmeden aynı şekilde de teslim almak istiyorsunuz. Taşınırken bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için nakliye firmanız ile anlaştığınız da bir eşya listesi hazırlayın ve bunu nakliye firmanız ile paylaşın. Nakliye firmasıyla anlaşmadan önce daha çok fikir sahibi olmak için  Evden Eve Nakliyat Firması Bulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı okumanızı öneririz.

Kötü Ev Taşıma Planlaması

İyi bir taşınma işleminin gerçekleşmesinin başında iyi bir plan yapmak gelir. Plan yapılmadığı takdirde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz ve bu hem sizde hemde nakliye firmanızda  bir çok karışıklığa neden olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için; ilk olarak paketleme işlemlerinizi taşınma gününe bırakmamaya çalışın tam tersi durum söz konusu olduğunda büyük bir kaosa yol açabilir.İkinci planlama konusunda önerimiz ise mobilyalarınızın kapıdan geçerken size sorun yaşatıp yaşatmadığını belirleyin. Eğer bir sorun yaratıyorsa çözüm yolları bulmak için nakliye firmanıza danışabilirsiniz aksi takdirde işleriniz aksayabilir ve taşınmanız daha uzun sürebilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için Planlı Evden Eve Taşıma Hizmeti Nasıl Bulunur ?  yazımızı okumanızı öneririz.

Bu yazımızda size taşınmanızı daha çok kolaylaştıracak çözüm önerileri sunmaya çalıştık merak ettiğiniz her şeyi bize danışabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız : İstanbul Nakliye Firmaları ve Nakliye Ekipleri Ev Taşıma İşlemini Nasıl Gerçekleştirir?

    • İstanbulcan Nakliye diyor ki:

      Dilediğiniz zaman ev taşıma için bizimle iletişime geçebilir, 0532 322 62 27 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın