Ev Taşıma Sorunlarına Nasıl Çözüm Bulunur?

evtaşıma

Ev taşıma sırasında veya sonrasında sorunlarla karşılaşmamak için önceden önlemler almak bu sorunlara çözüm yolları bulmak gerekir. Ev taşıma sırasında yaşanan sorunların neler olduğunu ve nedenlerini bilirsek bunları önleyici tedbirler alabilir ve rahat bir taşınmanın ideal şartlarına yaklaşmış oluruz. Ev taşıma sırasında oluşan sorunların  sadece bir taraftan kaynaklanmadığını, eşya sahibinin üstüne düşenleri doğru şekilde  yapmaması sorunlara neden olduğu gibi nakliye firmasının da kendi üstüne düşen görevleri yapmaması sonucu da problemler ortaya  çıkarak ev taşıma işleminiz can sıkıcı bir hal almaya başlar. İşte bu yazımızda sizlere ev taşıma sorunlarına nasıl çözüm bulunur?  başlığı altında her iki tarafın sorumluluklarını sorgulayarak oluşabilecek  problemleri önlemek için  çözüm önerileri getirmeye çalışacağız.

Ev Taşıma İşleminin Anlaşılan Program Dışında Kalması

Firma ile paylaştığınız evinizin kat durumu, oda sayısı, eşya miktarı, eşya cinsi gibi özellikler doğru şekilde nakliye firmanıza bildirilmelidir. Ev taşıma işlemi sırasında söylenilen özelliklerin birinin farklı olması durumunda doğal olarak firma itirazda bulunacaktır. Çünkü söylenilen eşya sayısı ve oda sayısına göre ev taşıma işlemine  uygun kamyon ve ev taşıma  işleminin planına sadık kalarak hızlı bir şekilde devam edebilmesi için yeterli sayıda işçi getirilecektir. Yanlış verilen bilgiler yüzünden ev taşıma işleminiz aksayarak bir sonraki güne sarkabilir. Ayrıca Bu durumda taşınma günü firma doğal olarak söylenen detayların farklı olduğunu söyleyecek ve fiyat değişikliğine gidecektir. Ev taşımada bu tür anlaşmazlıkları yaşamamak için yapılacak en iyi ve kesin çözüm firma ile aranızda anlaştığınız durumları yazılı hale getirmenizdir. Anlaştığınız şartları e-posta, sms veya bir sözleşme hazırlayıp karşılıklı imzalayabilirsiniz.  Bu tür bir durumla karşılaştığınızda yazılı kaynaklarınız size kolayca haklının kim olduğunu söyleyecektir.

Taşınacak Ev Arasında Mesafe Farkının Olması

Ev taşımada eğer bu  mesafeler 20 metreden fazla ise firmalar işçilere mesafe farkı öderler dolayısıyla bu farkı sizden tahsil etmeye çalışırlar. Eğer ev taşıma için ciddi bir mesafe farkı var ise bunu mutlaka firma ile paylaşmalısınız. Aksi takdirde istenen fark yüzünden taşınma ertelenebilir. Sokakların dar olması ve sokağa parkeden arabalar yüzünden ev taşıma için gelen kamyonlar  taşınmanın yapılacağı sokağa girememektedir. Ayrıca bazı sitelerin site girişleri nakliyat araçlarının girişi için uygun olmadıklarından site içine giriş yapamıyor. Bu nedenle ev taşıma için oluşan mesafelerden ek ücretler talep edilmektedir. Firmanın bu durumda fiyatı makul oranlarda arttırması hakkıdır. Fakat fiyatı çok fazla arttırmalarını doğru olmayan bir davranıştır. Bu duruma en iyi çözüm yolu ev taşıma için anlaşacağınız firma için geniş çaplı bir araştırma yapmanız ve hepsi ile görüşerek fiyat listesi oluşturmaktır. İstanbulcan Nakliye olarak iletişim kısmından bize ulaşarak bizden fiyat listesi alabilirsiniz.

Eşyanın Gelen Nakliyat Aracına Sığmaması

  Eşyalarınızın paketlendikten sonra ev taşıma için getirilen araçlara sığmaması her iki durum yüzünden oluşabilir. Birincisi firma yetkilisi söylediğiniz halde eşya sayınıza uygun araç göndermemiştir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için kaliteli, işinde profesyonel ev taşıma firması ile anlaşmanız çözüm yolunuz olacaktır. İkinci durum olarak ise ev taşıma için anlaştığınız firmaya eşyalarınızın bilgisini eksik olarak vermeniz olacaktır. Bu durumda anlaştığınız nakliyat firmanız ev taşıma için ya yeni bir nakliye aracı getirir, yada taşınmayı yapmaz.  Bu durumda ise ek sefer yapıp eşyalarınızı taşıyacaktır. Bu durumda ek masraf demektir. Bu sorunun çözümü eşyalarınız için bir liste hazırlayıp bu listeyi firma yetkilisi ile paylaşabilirsiniz. Firma yetkilisi böylece ev taşıma için eşyalarınıza uygun araç ile gelecektir.

Bu yazımızda sizlere ev taşıma sorunlarına nasıl çözüm bulunur? başlığı altında önerilerde bulunmaya çalıştık. Sorularınız ve merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişim kurabilir ya da yorum yapabilirsiniz.Daha fazla bilgi sahibi olmak için Evden Eve Taşıma İçin 5 Pratik Bilgi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Dikkatinizi Çekebilir:Şehir İçi Nakliyat Öncesi Eşyalar Taşınma İşlemine Nasıl Hazırlanmalıdır?

Şehirlerarası Nakliyat Firmaları Secerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın