Ev Taşıma Sürecinizi Kolaylaştırmanın 5 Eğlenceli Yolu

evtasimasurecinizikolaylastirmaninbeseglenceliyolu

Çoğu kişi için ev taşıma son derece yorucu ve sıkıcı bir süreç olarak düşünülebilir. Gerçekten de ev taşıma sürecinizde planlamanız gereken birçok adım, hesaba katmanız gereken çok sayıda olasılık ve sizi bekleyen çokça iş yükü bulunmaktadır. Ancak bir yandan da yeni bir eve taşınacak olmanızın heyecanını yaşayabilir, bu değişiklikten zevk alabilirsiniz. Ev taşıma sürecinizin daha kolay ve eğlenceli hale gelmesi için sizler için hazırladığımız tüyolara kulak vermeniz yeterli.

Ev Taşıma Sürecinize Çocuklarınızı ve Arkadaşlarınızı da Dahil Edin

Oldukça stresli olan ev taşıma sürecinizi daha eğlenceli hale getirmek için ailenin küçük bireylerini ve yakın dostlarınızı da görevlendirerek birlikte hem eğlenebilir hem de iş yükünü azaltabilirsiniz. Özellikle çocuklar ev taşıma aşamasında kendilerinden eşyaları paketlemelerini ya da duvarlar boyanırken size yardım etmelerini istediğinizde bu fikre bayılacaktır. Arkadaşlarınız ise yapılacak işler konusunda size destek olarak ev taşımanın yorgunluğunu daha az hissetmenize ve küçük molalar vermenize yardımcı olacaklardır.

Yeni Evinizde Yapılacak İşleri Kendiniz Üstlenin

Eşya paketleme, temizlik, boya – badana gibi işler ev taşıma sürecinde genellikle angarya olarak görülür. Ev taşıma işleminden önce tamamlanması gereken bu görevleri zamandan tasarruf etmek ve daha az yorulmak adına bu işle uğraşan firmalardan hizmet alarak halletmeyi düşünebilirsiniz. Ancak yeni evinizin temizliğini kendi kendinize yapmak, duvarları canınızın istediği gibi boyamak hem ev taşıma sürecinden keyif almanızı sağlayacak hem de yeni taşınacağınız evi daha çok sahiplenmenizi ve benimsemenizi kolaylaştıracaktır.

Sıra Dışı Bir Ev Taşıma Süreci İçin Farklılıkların Peşinden Gidin

Sıradan ve sadece şeyler ev taşıma sürecini daha da sıkıcı bir hale getirmektedir. Herkesin tercih ettiği duvar boyasını kullanmak, mobilyalarınızı her zamanki gibi yerleştirmek, bilindik kuralların dışına çıkmamak üstüne fazla düşünülmesi gerekmeyen bir ev taşıma süreci sunabilir. Ancak bu süreci daha hareketli ve eğlenceli şekle dönüştürmek istiyorsanız alışkanlıklarınız biraz dışına çıkmakta fayda var. Daha önce hiç kullanmadığınız canlı ve dikkat çekici renkleri deneyebilir, duvarlarınızı kendi çizimlerinizle süsleyebilir, eşyalarınızı bir yapboz gibi ayırıp birleştirebilirsiniz. Bu farklılık ev taşıma sürecinden de daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.

Ev Taşıma Hazırlığına Mümkün Olduğunca Erken Başlayın

Birçok kişi için ev taşıma sürecinin stresli ve yorucu olmasının en büyük sebebi iki ayağın bir pabuca girmesidir. Kısa sürede her şeyin altından kalkmaya çalışmak sizi hem bedenen hem de zihnen yıpratır. Bunun yerine taşınmaya karar verdiğiniz anda ev taşıma hazırlıklarına az az da olsa başlamanız bu süreçte kapasitenizin çok üstünde efor sarf etmenize engel olur. Günlük olarak ya da sıklıkla kullanmadığınız eşyalarınızı paketleyerek, kendinize bir taşınma planı hazırlayarak, vakit buldukça ev bakarak ev taşıma sürecinizi daha rahat geçirmenizi sağlayacak adımlar atabilirsiniz.

İsteklerinizi Anlayan Bir Ev Taşıma Firması Bulun

Ev taşıma sürecinde firmanın tek görevinin eşyalarınızı taşımak olduğu düşünülür, ancak ev taşıma firması bulurken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de firmanın sizin istek ve taleplerinizi yeterince anlayabilmesi ve sizinle sağlıklı iletişim kurabilmesidir. Nakliye firmanızla ne kadar kolay iletişim kurabilirseniz o ölçüde kolay ve sizi yormayan bir ev taşıma süreci geçirirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Evden Eve Taşımacılık Firmaları Nasıl Çalışır?

7 Adımda Ev Taşıma Süreci Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın