Ev Taşıma Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Bahar aylarını geride bırakıp hızla yaza yaklaştığımız şu günlerde taşınma işlemlerinin de hız kazanacak olmasıyla birlikte birçok kişi doğal olarak ev taşıma ücretleri konusunda endişelenmeye başladı bile. Hizmet sektöründeki zamlar, ev taşıma ücretlerinin 2019 yazında ne olacağı ile ilgili de merak uyandırdı. Bu yılın güncel ev taşıma ücretlerini öğrenirken ev taşıma ücretlerinin nasıl belirlendiğini bilmek hizmet alırken neye dikkat etmeniz gerektiği konusunda ve firma seçiminizde size yardımcı olacaktır.

Eşyalarınızın Hacmi Ev Taşıma Ücretlerini Etkiler

Ev taşıma işlemi size sunulan hizmetlerin bir bütünüdür. Nakliye firmasının üstlendiği sorumluluk ve iş yükü arttıkça ev tasima ücretleri artması da olağandır. Eşyalarınız ne kadar çoksa, onların paketlenmesi, parçalarına ayrılması, demonte hale getirilmesi, taşınması ve araç içerisine düzenli bir şekilde yerleştirilmesi o denli zorlaşacağı için ev taşıma ücretleri de artacaktır. Firmalar ev taşıma işlemi için tarafınıza fiyat bilgisi verirken evinizdeki, ofisinizdeki oda sayısını, yani dolaylı olarak eşya hacmini hesaba katmaktadır. Ancak oda sayınızdan bağımsız olarak ev taşıma işleminde kolaylık olması ve daha az ücret ödemeniz adına siz de bazı önlemler alabilirsiniz. Eşyalarınızı derli toplu olacak şekilde paketlemek, kapıları, bacakları, uzantıları sökülebilen eşyalarınızı söktükten sonra taşımaya hazır hale getirmek, ufak tefek eşyalarınızı ve aksesuarlarınızı kutulara ve kolilere yerleştirerek bir arada tutmak ev taşıma işlemi sırasında nakliyecilerin işini kolaylaştıracak, harcayacakları zamanı azaltacak ve alacağınız hizmet için ödemeniz gereken ev taşıma ücretlerini de düşürecektir.

evtasimaucretleri

Alacağınız Ekstra Hizmetler Ev Taşıma Ücretlerini Artırır

Ev taşıma sürecinizde birçok nakliye firması ile görüşecek ve içinize en sinen firma ile anlaşacaksınız. Nakliye firmasının size sunacağı en temel hizmet taşıma olacaktır. Ve ev taşıma ücretleri için bir teklif aldığınızda da bu fiyat yalnızca eşyalarınızın iki adres arasında taşınmasını kapsayacaktır. Bunun dışında almayı düşündüğünüz her ekstra hizmet ev taşıma ücretlerinize de etki edecektir. Eşyalarınızın daha güvenli ve herhangi bir sorun durumunda zarar görmeden taşınması için profesyonel paketleme hizmetini tercih edebilirsiniz. Daha hassas, belki de değerli eşyalarınızın karton koliler yerine özel kasalarda taşınması talebinde bulunabilirsiniz. Eşyalarınızın sökülmesi, taşındığınız yeni adresinizde birleştirilmesi gibi hizmetler talep edebilirsiniz. Ya da nakliye firmanız taşınacağınız yeni adresinizin temizlenmesi ve rahat bir ev taşıma süreci geçirmeniz için de size destek verebilir. Alacağınız her ekstra hizmet için ev taşıma ücretleriniz artış gösterecek, ancak aynı zamanda daha kolay bir ev taşıma süreci geçirmeniz de mümkün olacaktır.

istanbulcannakliyebanner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın