Evcil Hayvan Sahipleri Nasıl Ev Taşıma Yapmalıdır?

evcilhayvansahiplerinasilevtasimayapmalidir

Sizinle birlikte yaşayan evcil hayvanlarınız varsa, ev taşıma işlemi gözünüze çok daha korkutucu gözükebilir. Özellikle de evcil hayvanınızla birlikte deneyimleyeceğiniz ilk ev taşıma maceranız olacaksa neyi nasıl yapmanız gerektiğini bilmemeniz son derece normal. Ancak İstanbulcan Nakliye olarak sizler için hazırladığımız rehberimizi dikkate aldığınız takdirde, ev taşıma sürecinizde evcil hayvanınızın nasıl hissedeceği ya da bu sürece nasıl adapte olacağıyla ilgili endişelenmenize gerek kalmayacak.

Evcil Hayvanınızın Ev Taşıma Sürecinde Stres Yaşamasına Engel Olmalısınız

Evcil hayvanınız yaşı, türü ve cinsiyeti fark etmeksizin her canlı gibi sakinlik ve mevcut alışkanlıklarının korunmasını ister. Ev taşıma sürecinde evin içinde sürekli bir telaş ve hengame olması doğal olarak evcil hayvanınızın stres seviyesini yükseltir. Bu duruma engel olmak için ev taşıma işlemleriniz boyunca yüksek ses çıkarmaktan, eşyalarınızı alıp koyarken çarpmaktan, vurmaktan kaçınabilirsiniz.

Bir evcil hayvan sahibi olarak ev taşıma sürecinizde evcil hayvanınızı ihmal edebilir, normalde ilgilendiğinizden daha az vakit ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak üzerindeki ilginin azaldığını hisseden hayvanın stresi de daha çok artacaktır. Bu sebeple taşınma sürecinizde az da olsa zaman yaratmaya çalışarak evcil hayvanınızla ilgilenmeli, onunla vakit geçirerek onu sevdiğinizi ve önemsediğinizi fırsat buldukça göstermelisiniz. Böylece evcil hayvanınız da size güven duyacağı için yaşadığı stresten daha kolay ve hızlı bir şekilde kurtulacaktır.

Ev Taşıma Hazırlığında Evcil Hayvanınızı Ayrı Bir Odada Tutabilirsiniz

Evcil hayvanlar aynı küçük çocuklar gibi oldukça meraklı canlılardır. Siz ev taşıma hazırlığı yaparken ortalığa saçılmış olan eşyalarla oynamaya, mobilyaların arasına girmeye, o dağınıklıkta kaybolmaya bayılırlar. Ancak küçük dostunuzun bu iyi niyetli hobisi ev taşıma işleminin ortalığı oldukça kirletmesinden ötürü hem hijyenik değildir hem de başınıza daha fazla iş açabilir. Özellikle de evcil hayvanınızın hassas bir yapısı varsa ortamdaki toz ve kirden etkilenmesi kaçınılmazdır. Ayrıca o dağınıklıkta bir yerlere oyun amaçlı ya da sadece korktuğu için saklanması muhtemel olduğundan bir de onu aramakla vakit harcar ve daha çok endişe duyarsınız. Bu sebeple ev taşıma hazırlığı yaparken, evcil hayvanınızı eşyaları topladığınız odanın dışında tutmak her iki taraf için de yararlı olacaktır. Daha hızlı, temiz ve profesyonel bir paketleme hizmeti için bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Taşındığınız Eve Evcil Hayvanınızın Kendi Kendine Alışmasını Beklemelisiniz

Ev taşıma işlemleri sonrasında evcil hayvan sahibi birçok kişinin yaptığı en büyük hata taşınılan yeni evde hayvanı direkt olarak yeni evin içinde bırakmaktır. Hayvanlar alıştıkları ortamın değişmesinden çok fazla etkilenirler. Yeni taşındığınız evde evcil hayvanınızın yeni ortama kendi kendine adapte olması için ona şans tanımalısınız. Ev taşıma işlemi sırasında evcil hayvanınızı taşıma kabı ya da kafesiyle yeni eve götürmeniz, ilk gün kendisi kaptan çıkmaya hazır hissedinceye dek çıkarmak için zorlamamanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir:

7 Adımda Ev Taşıma Süreci Nasıl Olmalıdır?

Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım

Evden Eve Taşımacılık Firmaları Nasıl Çalışır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın