Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

evdenevenakliyatfiyatlarinasilhesaplanir

Taşınma sürecinde evden eve nakliyat fiyatları birçok kişinin kabusu olabilmekte. Boyasıydı, badanasıydı, temizliğiydi, nakliyesiydi, hadi eski eşyaları hiç götürmeyelim yenisi alalımıydı derken evden eve nakliyat fiyatları daha da endişe verici bir hal alabiliyor. Sürecin başında tahmini olarak ne kadara mal olacağını az çok düşündüğünüz evden eve nakliyat fiyatlarının üzerine süreçte durmadan bir şey ekleniyor. Ancak sizin için hazırladığımız evden eve nakliyat fiyatları rehberini incelerseniz artık beklenmeyen masraflardan, boyunuzu aşan ücretlerden korkmanıza gerek kalmaz.

Evden Eve Nakliyat Fiyatlarında En Önemli Kriter Eşya Hacmi

Eşyalarınızın ne kadar az ya da çok olduğu evden eve nakliyat fiyatları üzerinde doğrudan etkili oluyor. Tek odalı bir evden taşınırken ödeyeceğiniz evden eve nakliyat fiyatları ile 4 odalı bir evden taşınırken ödeyeceğiniz arasında dağlar kadar fark bulunabiliyor. Çünkü oda sayısı sizin gözünüzde sadece bir rakam olsa da aslında taşınmaya hazırlık sürecinde de taşınma sırasında da eşya hacmiyle doğru orantılı olarak iş yükü ve masraf da artıyor. Eşyalarınız çok olduğunda eşyaları paketlemek için gereken koli sayısı arttığı gibi, eşyaların taşınması sırasında daha çok nakliye elemanının çalışması ya da nakliye elemanlarının daha çok emek harcaması gerekiyor. Ayrıca eşya sayısına bağlı olarak taşıma işlemini sağlayacak nakliye aracının boyutu da büyüyeceğinden harcanacak yakıt miktarı da artmış oluyor. Yani eşya hacmi birçok açıdan evden eve nakliyat fiyatlarını etkiliyor. Eğer evden eve nakliyat fiyatlarından tasarruf etmek istiyorsanız eşya hacminizi azaltmanız ya da eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde paketlemeniz epey fark edecektir.

Lokasyon Evden Eve Nakliyat Fiyatlarını Etkiler

Aynı mahallede yeni bir eve taşınmanızla şehir değiştirmeniz elbette ki evden eve nakliyat fiyatları bakımından size aynı ücrete mal olmayacaktır. İşin içine benzin ücreti, nakliye firmasının yolda harcamış olduğu zaman, nakliye aracının güzergah üzerinde geçmesi gereken ücretli otoyollar, gişeler gibi unsurlar da girdiği için evden eve nakliyat fiyatları da buna bağlı olarak artış gösterecektir. Nakliye sürecinizi daha uygun bir şekilde tamamlamak istiyorsanız seçeceğiniz yeni evinizin eski adresinize olabildiğince yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Ya da uzak mesafeden dolayı evden eve nakliyat fiyatlarının doğal olarak artmasına hazırlıklı olmalısınız.

Alacağınız Ekstra Hizmetler Evden Eve Nakliyat Fiyatlarını Artırır

Taşınmaya hazırlık sırasında hazırlıkları kendi çabanızla tamamlamanız evden eve nakliyat fiyatlarından tasarruf etmenize büyük ölçüde katkı sağlar. Ancak gerek vakit darlığından, gerekse de fiziksel olarak kendinizi yormak istemediğiniz durumlarda eşya taşımaya ek olarak birtakım ek hizmetler almanız gerekebilir. Örneğin eşyalarınızın paketlenmesi evden eve nakliyat fiyatlarına ek ücret ödeyerek nakliye firmanızdan talep edebilirsiniz. Yeni taşınacağınız eviniz her ne kadar temiz olsa da detaylı bir temizlik yapılmadan eşyalarınızı taşımak içinize sinmeyecektir. Evden eve nakliyat fiyatlarına ilave olarak ödeyeceğiniz cüzi ücretler ile yeni evinizin temizliğini profesyonelce yaptırabilirsiniz. Evden eve nakliyat fiyatları boya ve badana kendiniz yapmayıp bu konuda firmadan destek almak istediğinizde de artış gösterecektir. Ancak taşınma sürecinde en önemli şey sizin huzurunuz ve sağlığınız olduğu için evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen hizmetlerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

2019 Nakliye Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın