Evden Eve Nakliyat Öncesi Taşınacağınız Bölgeyi Nasıl Seçmelisiniz?

evdenevenakliyat

Kimi zaman kirada oturduğumuz evden yeni bir kiralık eve, kimi zaman yeni bir ev satın almışsak o yeni eve geçme zamanı gelmiştir. Kısacası ikamet ettiğiniz yerden başka bir yere taşınıyorsunuz.Yeni bir şehir, yeni bir bölge yeni bir ev ve yeni bir yaşam. Yeni aldığınız eve taşınacaksınız veya yeni kiraladığınız bir daireye taşınacaksınız. Eşyalarınızı yeni yaşayacağınız yere taşıyacaksınız. Evden eve nakliyat işlemleri yeni bir eve taşınmanın mutluluğunu yaşatmanın yanında önceden hesaba katmadığınız ya da gözünüzden kaçan nedenler dolayısı ile can sıkıcı bir hal alabilir. Bu durumda evden eve nakliyat firmaları devreye giriyor. Evden eve nakliyat işlemi öncesinde taşınacağınız bölgeyi seçerken de nakliye işlemini etkileyen bir çok faktör vardır. Bu yazımızda sizlere evden eve nakliyat öncesi taşınacağımız bölgeyi nasıl seçmelisiniz?başlığı altında birkaç konudan bahsedeceğiz.

Nakliye Fiyatı

Evden eve nakliyat öncesinde yaptığınız araştırmalar sonucunda karar verdiğiniz nakliye firması ile konuşurken nakliye işlemi için gerekli olan  tüm bilgileri eksiksiz şekilde vermelisiniz.Örneğin taşınacağınız yeni eviniz ve şuan bulunduğunuz ev arası mesafe ne kadar, şehirler arası bir nakliye mi yoksa nakliye işlemi şehir içinde mi olacağını belirttiğiniz takdirde mesafelere göre çıkarılan fiyat listesi ile evden eve nakliye işlemi sonunda fiyat konusunda şaşkınlık yaşamazsınız. Çünkü fiyat artışı artan kilometreye göre hesaplanmaktadır. Bunları önceden belirleyerek evden eve nakliye işlemi sonunda hesapta olmayan konular ile uğraşmak durumda kalmazsınız.

evdenevenakliyat

Süre

Evden eve nakliyat işlemi sırasında yeni taşınacağınız evinize ulaşım süreniz önceden belirlenmeli. Bu konu nakliye firmanız ile konuşularak kesin karalar alınıp belli bir plan doğrultusu içinde evden eve nakliyat işlemi gerçekleştirilmeli. Eğer taşınacağınız ev arasındaki mesafe süresi doğru bir şekilde belirlenmez ise evden eve nakliyat işleminiz gecikmelere ya da bir sonraki güne aksayabilir ki bu tüm planlarınızın değişmesi demek olur.

evdenevenakliyat

 

Yol durumu

Evden eve nakliyat işlemi öncesinde taşınacağınız bölgenizi belirlerken yol durumu önemli bir konudur. Belli bir araştırma sonucu taşınacağınız yeni eviniz ile şuan ki eviniz arasında ki mesafe boyunca trafik yoğunluğunun çok veya az olduğu zamanları belirlemeniz evden eve nakliye işleminizin uzamasına gereksiz süre kaybından kurtulmanızı sağlayacaktır. Böylelikle nakliye işleminiz hazırladığınız plan doğrultusunda ilerleyebilir.

evdenevenakliyat

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın