Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım

Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım

Evden eve nakliyat çoğu zaman başlı başına yorucu ve stresli bir süreç olabiliyor. Hal böyle olunca aslında taşınma aşamanız ve sonrasındaki yaşantınız için son derece kritik olan bir takım şeyleri göz ardı etmeniz de kolaylaşıyor. Unuttuğunuz ya da taşınma süresince önemsemediğiniz ufak tefek detaylar ise sonrasında başınızı daha çok ağrıtabiliyor. Bu süreci daha rahat ve sonrasında kendinize teşekkür edeceğiniz bir şekilde atlatmak için size vereceğimiz önerilere mutlaka göz atmalısınız.

Ayrıca taşınma sürecinizde evden eve nakliyat firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Öncesi Kilitlerinizi Değiştirin

Evden eve nakliyat öncesi, ailenizi ve mülkünüzü güvende tutmak önemlidir. Yeni evinizin anahtarlarının başka kimde olduğunu gerçekten bilemezsiniz. Bu yüzden evden eve nakliyat işleminden önce kilitleri değiştirmek sonrasında kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz için gereklidir. Kilitleri değiştirmek için evden eve nakliyat sürecinde ödeyeceğiniz çok küçük tutarlar uzun vadede işinize yarayacak ve sizi olası hırsızlık vakalarından koruyacaktır.

Yeni Evinize Taşınmadan Evi Temizleyin

Pek çok kişi evi sizin için temiz bırakacak olsa da bazıları ne yazık ki düşünceli davranmaz. Ev temiz olsa bile, evden eve nakliyat sırasında her şeyi tekrar temizlemek istemeniz muhtemel. Temizlik işini kendiniz yapabilirsiniz ya da zamanınız kısıtlıysa evden eve nakliyat sürecinizde bir firmayla anlaşarak yaptırabilirsiniz. Temizliği kendiniz yapacaksanız kova, süpürge, paspas, yüzey temizleyici gibi basit ve temel ürünlerle bu işin altından kalkabilirsiniz. Evden eve nakliyat sürecinizi kolaylaştırmak adına taşınma öncesi temizliği titizlikle yapmanızda fayda var.  Böylece sonradan tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İlginizi çekebilir: Evden Eve Taşınma

Tüm Duvarları ve Tavanları Boyayın

Bu gerçekten zaman alıcı olabilir, bu nedenle eğer mümkünse profesyonel kişilerle çalışarak evden eve nakliyat sürecinizde zaten kısıtlı olan zamanınızı daha etkili değerlendirebilirsiniz. Duvarlar ve tavanlar hasar görmüşse, sadece bir kat boya sürmek yeterli olmayacaktır. Kusurlarla uğraşmak evden eve nakliyat öncesinde zaten stresli olacağınız için angarya olabilir. Ayrıca, eğer vaktiniz kısaysa ve ev zor kötü durumdaysa ve her yüzeyin boyanmaya ihtiyacı varsa evden eve nakliyat işlemi gerçekleşmeden bu işi uzmanlar aracılığıyla çözüme ulaştırabilirsiniz. Taşınma işleminden sonra her zaman değişiklik yapabilir ve odaları istediğiniz zaman yeniden boyayabilirsiniz.

Taşındığınız Evdeki Priz ve Anahtarları Değiştirin

Evden eve nakliyat için taşınmaya karar verdiğiniz özellikle birçok tadilattan geçmiş olan çok sayıda eski ev, uyumsuz prizlere, elektrik anahtarlarına ve paslanmış veya hasar görmüş havalandırma kapaklarına sahip olacaktır. Evden eve nakliyat sürecinizde bunları değiştirmeniz sonrasında karşılaşacağınız iş yükünü ortadan kaldıracaktır.  Böylece eviniz daha yeni ve temiz hissettirecektir. Evden eve nakliyat aşamasında bu tarz küçük değişiklikler küçük bir tornavidadan başka bir şey gerektirmezken, yeni evinizi daha özel kılmak için ufak dokunuşlarla kendi tasarımlarınızı da yeni prizlerinize aktarabilirsiniz.

Evinize Taşınmadan İnterneti Açtırın

Evden eve nakliyat işlemi öncesinde su, doğalgaz ve elektriği açtırmak herkesin aklına geliyor ancak yeni internet bağlantısını sağlamak genelde atlanan bir konu oluyor. İnternetinizi hemen bağlamayacaklarını göz önünde bulundurarak evden eve nakliyat işlemine karar verdiğiniz anda yeni eviniz için internete başvurabilirsiniz. Ayrıca yeni evinizde wifi ile çalışan bir güvenlik sistemi olacaksa güvenliğiniz ve içinizin rahat olması için de evden eve nakliyat sonrası yeni evinizde aktif bir internet bağlantısı olması önemlidir.

Evden eve nakliyat öncesi dikkat edilmesi gereken adımları dikkate alarak taşınma sürecinizi daha sıkıntısız bir şekilde atlatabilirsiniz. İstanbulcan Nakliyat ile bu süreci kendiniz için oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Fazla Eşyalardan Kurtulun

Evden eve nakliyat öncesi yapılması gerekenlerden bir de fazla eşyalardan kurtulmaktır. Bahar temizliği gibi evinizde işe yaramayan kullanmadığınız veya taşınacağınız ev için gereksiz bulduğunuz eşyalardan kurtulun. Kurtulduğunuz eşyalar nakliyat firmasıyla anlaşmadan önce çok faydalı olacaktır çünkü nakliyat firması size taşınacak olan eşya boyutuna göre fiyat teklifi vermektedir. Peki, eşyalardan kurtulmak istiyorsunuz, bir kısmını yakınlarınıza verdiniz ve diğer bir kısım ileride işinize yarayabilir ama taşınacağınız eve sığmıyor. Bu durumda yapmanız gereken anlaştığınız nakliyat firmasının depolama hizmetini tercih etmek olacaktır. Uygun fiyatlı depolama hizmetiyle eşyalarınızı başkasına verip tekrar satın almaktan çok daha ucuz bir yoldur. Bu yolu denemenizi tavsiye ederiz.

Nakliyat Firması Araştırıp, Anlaşın

Evden eve nakliyat öncesi yapılması gereken en önemli adımlardan biri de nakliyat seçimidir. Yaklaşık bir hafta önce araştırmaya başlarsanız size en uygun nakliyat firmasını bulmanız kolaylaşacaktır. Nakliyat firmasını bulduktan sonra nakliyat firmasıyla konuşarak hangi gün ve saatte taşınma işlemini gerçekleştireceklerine dair bilgi almanız yukarıda saydığımız işlemleri zamanında yapmanızda yardımcı olacaktır. Belirlenen zamana göre boya badana işine bir an önce başlamanızda fayda var aksi takdirde planlama bir hata olup boya badanası bitmemiş bir eve eşyalarınızı yerleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Temizlik işlemini de taşınmadan bir gün önce veya taşınma gününe göre ayarlayarak temiz bir eve geçmiş olursunuz.

 

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın