Evden Eve Nakliyat Sırasında Kullanacağınız 5 Pratik Bilgi

evdenevenakliyat

Evden eve nakliyat hazırlığına başlamadan önce tüm malzemeleri elinizin altında bulundurmakta fayda var ki hızınız kesilmesin, işiniz sekteye uğramasın.Ayrıca  Evinizden taşınmadan önce planlı ve programlı bir şekilde hareket etmek stresinizi oldukça azaltacaktır. Yapmanız gereken işleri belirli bir programa göre ayarlayıp ,o programa göre hareket ederek ne zaman yapılacağını belirlemek sorunsuz bir şekilde evden eve nakliyat işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. İşte bu yazımızda sizlere evden eve nakliyat sırasında kullanacağınız, işinizi kolaylaştıracak 5 pratik bilgiyi paylaşacağız.

Evden Eve Nakliyat Programınızı Önceden Hazırlayın

Evden eve nakliyat işlemlerinde yaşanan en büyük problemler plansız taşımalarda gerçekleşmektedir. Nakliyat işleminin hangi saatte  yapılacağı oldukça önemlidir. Nakliyatın hangi saatte yapılmasını istiyorsanız bu konuda anlaşacağınız şirket ile kesin ve net bir anlaşma yapmanızda fayda vardır. Tüm eşyalarınızı bu saate göre düzenleyebilir ve kendinizi evden eve nakliyat işlemi için hazırlayabilirsiniz. Bu noktada anlaşacağınız nakliyat şirketinin size göre hareket etmesi ve söylenilen saate sadık kalması önemlidir. Yaptığınız planların ve programların doğru bir şekilde işleyebilmesi için nakliyat şirketinin de uyması gereklidir.

Evden Eve Nakliyat Öncesinde Paketleme İçin Gerekli Malzemeleri Bulmak

Taşınacağınız zaman bir çok koliye ihtiyacınız vardır. Kolilerin eşyalarınızın sağlıklı bir şekilde taşınması için sağlam olması gerekmektedir. Taşınma günü koli aramaya çalışırsanız  sizden kullanılmış , yırtık, eşyaları taşıyamayacak koliler için para isteyenlerde olabilir. Bu gibi durumları yaşamamak için bir hafta öncesinden bu işleme başlamanız evden eve nakliyat sırasında işinizi aksatmaya neden olmadan bitirmenize yardımcı olabilir.

Paketleme İşlemini Dikkatli Yapmalısınız

Kolilerimiz  ve tüm malzemelerimiz hazır. Eşyalarınızı paketlemeye başlıyorsunuz. Peki paketleme nasıl yapılmalıdır.Evden eve nakliyat işlemlerinde karşılaşılan bir diğer büyük problem ise taşıma esnasında eşyalara gelen zararlardır. Böyle sorunlar ile karşılaşmamak için profesyonel ve tecrübeli nakliyat ekipleri ile çalışmanız faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra evden eve nakliyat işleminden önce eşyalarınızı dikkatli bir biçimde paketleyerek beklenmedik sorunların önüne geçebilirsiniz.Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Şehir İçi Nakliyat Öncesi Eşyalar Taşınma İşlemine Nasıl Hazırlanmalıdır? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Paketlerinizi Adlandırın

Paketlediğiniz eşyalarda herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek ayrıca evden eve nakliyat işleminden sonra diğer evinize rahatlıkla yerleşebilmeniz için paketlerinizi adlandırmak size büyük kolaylıklara sağlayacaktır. Önce sık kullanılmayanları paketlemeye başlayabilirsiniz.Örneğin; kışlık giysiler , özel eşyalarım, sık kullanmadığım fincan takımları ya da kırılacak mutfak eşyası gibi kolilerin üzerine keçe kalemle yazabilirsiniz. Eşyalarınızı kullanım yerleri ve amaçlarına göre sınıflandırmanız evden eve nakliyat işlemleri için eşyalarınızı  hazırlarken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.Böylelikle eve rahat bir şekilde yerleşebilirsiniz. Ayrı bir öneri olarak kolilerinize numaralar verebilirsiniz. Bu numaralar ile kaç tane kolinizin olduğunu aynı zamanda bir eşya ve koli listesi yaparak, hangi kolinizin içerisinde ne kadar eşya olduğunun notunu ekleyebilirsiniz. Böylece evden eve nakliyat sırasında eşyalarınızın kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

Abonelik İşlemlerini Tamamlamak

Tüm eşyalarınızı önceden düzenlemek ya da yeni evinizde ihtiyacınız olacak hizmetlerin abonelik işlemlerini taşınmadan önce yapmak en önemli konuların başında gelmektedir. Evden eve nakliyat öncesinde unutmamanız gereken konulardan biride budur. Çoğu zaman elektrik, su, doğalgaz faturasını kapatmak veya devretmek, telefon aboneliğini iptal etmek, yedek anahtarları teslim etmek gibi ayrıntılar gözden kaçabilir. Bunları önceden unutmamak için  not etmek işinize yarayacaktır. Daha sonradan başınıza bu konuda iş almak istemiyorsanız, bir evden taşınmadan önce eski aboneliklerinizden kurtulup yeni aboneliklerinizi başlatmak için işe koyulmalısınız. Eski anahtarınızı tüm yedekleriyle teslim ettiğiniz gibi yeni anahtarlarınızı da tüm yedekleriyle birlikte almayı unutmamanız gerekir. Ayrıca yapılan adres değişikliği de unutulmaması gerekenler arasındadır. İş yerinizde, bankalarda adresinizin kullanıldığı yerlerde adreslerinizi güncellemeyi unutmamalısınız böylelikle oluşabilecek sıkıntıları önlemiş olabilirsiniz.

 

Bu yazımızda sizlere evden eve nakliye sırasında işinizi kolaylaştıracak  pratik bilgiler vermeye çalıştık. Bu gibi bilgileri dikkate alırsanız taşınma işleminiz daha sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleşebilir. Aklınızdaki sorular için yorum yaparak görüşlerinizi bizimle paylaşabilir ve detaylı bilgiler almak için bizler ile iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca  Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gereken 5 Önemli Adım yazımızı okumanızı öneririz.

 

 

Dikkatinizi çekebilir: Avcılar Nakliyat Firmaları

Beylikdüzü Nakliyat Firmaları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın