Evden Eve Nakliyat Sürecini Kolaylaştırmanın Yolları

Evden eve nakliyat süreci uzun ve yorucu bir süreçtir. Bu süreçte çoğu şey üst üste geldiğinden zorluklar yaşayabilirsiniz. Zorluk yaşamamak adına birkaç adımı önceden bilip evden eve nakliyat sürecinizi kolaylaştırırsanız oldukça rahat edersiniz. Bu yazımızda size evden eve nakliyat sürecini kolaylaştırmanın yollarını aktarmaya çalışacağız.

Kolileme İşlemleri

Kolileme işlemlerini siz evde daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evden eve nakliyat sürecinde ev taşıma günü geldiğinde sizi yormadan ve istediğiniz şekilde kolileme işlemlerini yaptırabilirsiniz. Daha öncesinde sizin ayırdığınız ve paketleme işlemei yaptığınız eşylar daha güvenli bir şekilde taşınmış olacaktır.

Evden eve nakliye ekipleri kolileme ve paketleme işlemi yaparken çoğu zaman etiketleme işlemini unutmakta fakat önemli adımlardan birisi de etiketlemedir. Taşınacak eşyanın kırılacak veya elektronik eşya olarak belirtilmesi taşırken daha özenli davranılması konusunda yardımcı olacaktır. Profesyonel bir nakliye ekibi bu adımı atlarken özellikle sizin dikkat edip gerekirse bir kalemle de olsa üzerine not düşmeniz eşyalarınızın güvenliği için büyük bir adımdır olacaktır.

Planlı Nakliyat

Yaptığınız nakliyat işlemini planlı bir şekilde yaparsanız evden eve nakliyat sürecinizi oldukça kolaylaştırırsınız. Çünkü çoğu şey planlı nakliyatla birlikte çorap söküğü gibi gelmektedir.

Evden eve nakliyat planlaması yaparken taşınacağınız tarihe göre eviniz faturalarını (elektrik-su-doğal gaz gibi) kendi üzerinize almanız gerekmektedir. Eve girmeden önce yapılacak temizlik için ev taşıma sırasında kullanılacak montaj aletlerinin çalışması için ve taşındığınız günün akşamı karanlık bir evde elektronik aletlerinizin şarjı bitmiş bir şekilde hangi kolide olduğunu bilmediğiniz için yakamadığınız mumlarınızla baş başa oturmamak için mutlaka faturalarınızı kendi üstünüze almış olun.

Temizlik

Sizden önce evde yaşayanlar evden ayrılır ayrılmaz evden eve nakliyat öncesinde mutlaka temizlik yaptırmanız şarttır. Bunun için mutlaka çıkış tarihini istedikten sonra kendiniz veya dışarıdan ayarladığınız bir yardımcıyla beraber evi temizleyin. Temizlik sırasında eve taşınmadan önce evin ihtiyaçlarını görüp ev sahibinizle veya satın aldıysanız evi ihtiyaç dahilinde gerekli işlemleri taşınmadan önce yapmanız size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin boya badana yaptırılmamışsa evden eve nakliyat planlaması yaparak eşyalar yerleşmeden önce boş ev daha pratik ve kısa sürede boyanmış olacaktır.

Anahtar Değişimi

Evden eve nakliyat planlamanıza anahtar değişimini eklemeyi unutmayın lütfen. Evden eve nakliyat öncesinde veya taşınma sırasında çilingirle beraber anahtar değişimi yaparak evinizi ilk taşındığınız dakika itibari ile güvenceye alarak huzurlu bir uyku çekersiniz. Bu işlemi aynı gün yaptırmak size vakitten kazanç sağlayarak evden eve nakliyat sürecini daha pratik bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Bu yazımızda size evden eve nakliyat sürecini kolaylaştıracak yolları anlatmaya çalıştık. Umarız yazımız yardımcı olur ve kolay bir taşınma süreci yaşarsınız. Taşınmanın en kolay yolu İstanbulcan nakliye ile evinizi biz taşıyalım.

İlginizi Çekebilir: İstanbulcan Nakliyatı Tercih Etmeniz İçin 7 Geçerli Sebep

Ev Taşıma Öncesinde Eşyalarımızı Nasıl Kolilemeliyiz, Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın