İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

istanbul evden eve nakliyat fiyatlarını belirleyen faktörler

İşte o gün geldi çattı… İstanbul’da oturuyorsunuz ve bir sebeple evden ayrılmanız, başka bir eve yerleşmeniz gerekiyor ama nakliyat firmaları hakkında çok fazla bilginiz yok. Hemen internetten size en uygun fiyatlı İstanbul evden eve nakliyat firmalarına bakıp araştırmanızı yapıyorsunuz. Buraya kadar her şey normal işleyişinde giderken kaçınılmaz bir şekilde bir sorunla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bir firma size çok düşük bir fiyat teklifi verirken başka bir firma aynı evinizi taşımak için daha yüksek bir fiyat teklifi veriyor. Peki, bu durumda siz hangi fiyat teklifini kabul edip İstanbul evden eve nakliyat firmasıyla anlaşacaksınız? Burada karar vermenizde etkisi olan şey, aynı eve neden iki farklı fiyat teklifi verildiğidir. Bu da bizi “İstanbul evden eve nakliyat fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir?” sorusuna ulaştırıyor. Bu sorunun cevabını yazımızda size aktarmaya çalışacağız.

İstanbul gibi mega bir şehir içerisinde birçok farklı durum nakliyat fiyatlarını etkileyebilmektedir.  İstanbul evden eve nakliyat fiyatlarını belirleyen faktörleri şöyle sıralaya biliriz:

  • Taşınacak olan evin büyüklüğü (3+1,2+1,1+1 …)
  • Taşınacak olan eşyaların miktarı ve büyüklüğü
  • Eşyaların taşınacağı mesafe
  • Taşıma yani nakliyat araçlarının firmaya ait olup olmadığı
  • Asansörlü sistemle taşımacılık
  • Personellerin yetkinlikleri (taşıma, yerleştirme, monte ve demonte yapabiliyor olması)
  • Sözleşmeli hizmet vermeleri
  • Sigortalı taşımacılık

Taşınacak Olan Evin Büyüklüğü

Öncelikli olarak taşınacağınız evin büyüklüğü en önemli konulardan biridir. Evin büyüklüğüne göre eşyaları taşımayı en hızlı şekilde bitmesini sağlayacak ekip belirlenir. Taşıyacak olan ekipte yer alan eleman sayısına göre İstanbul evden eve nakliyat fiyatları belirlenir.

Taşınacak Olan Eşyaların Miktarı Ve Büyüklüğü

Taşınacak olan eşyanızın miktarı ve büyüklüğüne göre yine taşıyacak ekip ve kullanılacak kamyon seçimi değişiklik göstermektedir. Taşımada tercih edilen kamyon modeli, İstanbul evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Kamyon boyutu fiyat teklifinin yükselmesinde veya düşmesinde etkilidir. Ayrıca eşyalarınızın miktarı çok fazlaysa ve daha küçük bir eve taşınmak zorunda kalıyorsanız eşyalarınızı atmak yerine depo sistemi bulunan bir İstanbul evden eve nakliye firması tercih ederek, nakliyat firmanızın depolama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Eşyaların Taşınacağı Mesafe Ve Kullanılan Nakliye Aracı

İstanbul gibi trafiğin her daim çok yoğun olduğu bir şehirde nakliye firmaların kullandığı araçlar da çok fazla akaryakıt kullanmak zorunda kalmakta. Taşınacağınız mesafeye göre de harcanacak olan akaryakıt ücreti hesap edilerek, İstanbul evden eve nakliyat fiyatlarına dahil edilmekte. Tercih edilen nakliyat firmasının kullandığı araçları kiralaması veya sahip olması İstanbul evden eve nakliyat fiyatları arasında büyük farklara yol açar. Bunun sebebi de devreye ikinci bir alıcının girmesidir. Nakliyat firması kiraladığı aracın ücretini de nakliye fiyatının içine dahil ederek size sunar. Bu da fiyat teklifi verirken, araç sahibi nakliye firmalarının verdiği teklife göre daha yüksek bir fiyat teklif etmelerine sebep olur.

Personel Yetkinlikleri ve Sigortalı Taşımacılık

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları arasında farka sebep olan bir diğer faktör de ekipteki personellerin alanında uzman olup tecrübeleri ve yetkinlikleriyle size sağladığı hizmetlerdir. Bazı taşınacak olan kişiler daha düşük İstanbul evden eve nakliyat fiyatı için nakliyat şirketinden sadece kamyon getirilmesini istiyor ve taşıyacak elemanları kendi ayarlamak istiyor. Fakat bu yöntem personelle beraber tuttuğunuz nakliyat firmasıyla neredeyse aynı fiyata denk gelecektir ve kendinizi zor duruma sokmaktan başka işe yaramayacaktır. Çünkü muhtemelen bulduğunuz taşımanıza yardım edecek elemanlar bir nakliye firmasındaki çalışan personelin tecrübe yetkinliklerine sahip olmadığı için sizin işin başından ayrılamamanıza ve eşyaları yerleştirirken aranızda kurulan diyaloglarda sorun yaşamanıza sebep olacak, size taşınma sürecini bir işkence haline getirecektir.  Bunun yerine anlaştığınız nakliye firmasının profesyonel ve taşıma, monte edebilme yetkinliklerine sahip personellerle çalışması sizin hem diyaloglarınızı kolaylaştıracak hem de anlaştığınız diğer elemanlar gibi işin başında durmanıza gerek kalmadan işin uzmanlarına güvenerek rahat bir taşınma süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Bazı nakliye firmaları İstanbul evden eve nakliyat fiyatlarına ek ücret olarak sigorta yapıp eşyalarınızın başına herhangi bir şey gelmesi durumunda sigortanın bunu karşılayacağı garantisini vermektedir. Sizin isteklerinize bağlı olarak dilerseniz bu nakliyat firmalarını tercih ederek İstanbul evden eve nakliyat fiyatı alabilirsiniz.

Asansörlü Sistemle Taşımacılık

İstanbul’da evden eve nakliyat yaparken kullandığınız aracın önemini yukarıdaki yazımızda belirtmiştik. İstanbul gibi büyük şehirlerde evler çeşitlilik göstermektedir. Bu tarihi kentte çoğu ev eski ve asansörlü sistemleri bulunmamakta taşınacağınız veya taşındığınız ev bu özelliklerdeyse asansörlü sistemle taşımacılığı tercih etmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. Asansörlü sistemle taşımacılığı bazı nakliye firmaları tercih etmemekte. Eğer evden eve nakliyat firmanız asansörlü taşımacılık sistemi yoksa taşınma işlemi beklediğinizden daha uzun sürebilir ve bazı eşyalarınız indirmekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden evden eve nakliye ücretini sorarken bu detayı nakliye firmanıza bahsetmeyi unutmayın bu da İstanbul’da evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.

Sözleşmeli Taşımacılık

Mutlaka anlaşma yaptığınız evden eve nakliyat firmasıyla sözleşme yapmalısınız. Eşyalarınızın başına bir şey gelmesini kimse istemez ama aksi bir kaza durumunda elinizde anlaşma yaptığınız firmayla ilgili bir belge olmaması halinde mağdur durumda kalabilirsiniz. Mağduriyet yaşanmaması için çok basit internetten bile edinebileceğiniz belge ile birlikte sözleşme imzalayabilirsiniz. Sözleşme için taşınma işleminde kullanılan kamyonun plakası ve anlaşma yapan firmayla sizin imzanızın gerektiği bir sözleşme formuyla bu işi halledebilirsiniz. Sözleşme yapmaya yanaşmayan nakliyat firmaları size ucuz hizmet sunmakla birlikte güvenilir bir hizmet sağlamamaktadır. Sözleşmeli taşımacılık fiyatı belirleyen büyük bir etken değil ama güvenilir firmayla anlaşmanızda çok işinize yarayacak bir etkendir.

İstanbulcan Nakliye olarak size İstanbul evden eve nakliyat fiyatları arasından hem en uygun hem de profesyonel ekibimizle ve sahip olduğumuz 20 aracımızla size İstanbul evden eve nakliyat konusunda yardımcı olmak isteriz. İstanbul evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir: En Uygun Nakliye Fiyatları Nasıl Bulunur

Evden Eve Taşıma İçin 5 Pratik Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın