İstanbul’da Ev Taşıma Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

istanbulevtaşıma

İstanbul’da ev taşıma firmaları bulurken nelere dikkat etmeliyiz? sorudan da anlaşılacağı üzere ev taşıma firma seçimi olduğundan çalışacağınız kişilerin firma veya şirket olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İşlerini profesyonelce yapmaları gelişi güzel değil tüm aşamaları tek tek titizlikle ele almaları gerekir. Yapılacak taşıma işleminin incelemeleri, anlaşma maddeleri, karşılıklı mutabakatlar, firmanın vaatleri ve dahası bunlara dikkat edilmesi gerekir. Resmi ve logolu araçları ile taşıma yapan firmaları seçin. Nakliye ekipleri olan ve sürekli çalışanları olan firmaları tercih edin. İş güvenliğine dikkat edin firmaları tercih edin. Bu yazımızda size ev taşıma firması ile anlaşmadan önce bilmeniz gereken ve nelere göre seçim yapacağınız hakkında birkaç öneride bulunacağız. İyi okumalar dileriz.

 

Güvenli ve Garantili Ev Taşıma Firmalarını Tercih Edin

Anlaşacağınız ev taşıma firması iletişim halinde olduğunuz süre içerisinde ön incelemeleri yapmalı. Örneğin eşya sayınızı, taşınacağınız ve taşındığınız ev adresleri sorgulamalı. Bu bilgiler doğrultusunda size gerekli araçları ve yeterli sayıda çalışan göndermeli ki ev taşıma işleminiz belirlediğiniz zaman içerisinde gerçekleşebilsin.

Sözleşme Sunmalı

Anlaşacağınız ev taşıma firmanıza karar verdikten sonra nakliye firmanız ile sözleşme imzalamanız hem sizin hem de firmanız için en doğru yol olacaktır. Taşıma işlemi sırasında eşyalarınıza bir zarar gelmesi için veya daha sonradan isteyeceğiniz hizmetlerin eklenmesi için her iki taraf için orta yolu bulucu önemli bir belgedir. Bu yüzden sigortalı taşıma hizmeti sunması gerekmektedir.

Eşya Paketleme Hizmeti

Anlaştığınız nakliye firmasına önceden sorup öğrenmeniz gereken bir soru da eşya paketleme işlemi yapıp yapmağıdır. Bu hizmet sayesinde tüm eşyalarınızı doldurmak için karton kutu arayışına girmezsiniz ya da eşyalarınız taşınırken yanlış ve güvensiz paketleme sebebiyle eşyalarınıza zarar gelmesinden kurtulmuş olursunuz.Ayrıca mobilya ve diğer eşyaların sökümünü de montaj işlemini de yapması işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda sizlere İstanbul ev taşıma firmaları seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç konudan bahsettik. Ev taşıma işlemi için bir nakliye firması arayışı içindeyseniz iletişim kısmından bize ulaşarak bilgi alabilir veya yorum kısmından merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Ev Taşıma Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın