Kolayca Ev Taşımanız için 5 Mükemmel Öneri

kolaycaevtasima

Taşınma günü, beklentilerinizle gerçeklik arasında bir denge kurmak demektir. Kesintisiz, tamamen stressiz bir ev taşıma diye bir şey yoktur. İşler ters gidebilir, zaman yetmez ve tüm ev için yeterli koli olduğunu düşünürken aslında yetmediğini fark edersiniz. Mümkün olan en az stres ve endişe ile hızlı, sorunsuz bir şekilde ev taşıma işleminizi halletmenize yardımcı olmak için taşınma günü için en sevdiğimiz, en yararlı ipuçlarımızdan 5’ini derledik.

Ev Taşıma Planınızı Erkenden Yapın

Profesyonel nakliyeciler ile çalışacak mısınız yoksa tüm ev taşıma sürecini kendiniz mi yöneteceksiniz? Belki de arkadaşlarınızdan yardım istemeyi seçeceksiniz. Ev taşıma günü için size verebileceğimiz en iyi ipuçlarından biri şu olacaktır: Taşınma sürecinizi nasıl yönetecek olursanız olun plan yapmaya erkenden başlayın. Araştırmalarınızı ayrıntılı bir şekilde yapın. İyi bir nakliye firması ile anlaşın. Süreci kendiniz idare edecekseniz bir kamyon kiralayın ve arkadaşlarınızdan bir günlerini size ayırmalarını rica edin. Bunun için ev taşıma sürecinize başlamadan detaylı bir liste hazırlayın.

Taşınma Günü İçin Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Ev taşıma günü genellikle her şey kargaşaya dönüşür. Kamyona eşyaları yüklemek, günlük işinizin büyük bir bölümünü oluşturur, ancak yapmanız gereken tek şey bu değildir. Diğer her şeyi unutmamanız için, telefonunuzda veya bir kağıt parçası üzerinde yapılacaklar listesini saklayın. Bu liste evi son bir kez kontrol etme, anahtarları ev sahibinize teslim etme, eşyalar çıkarıldıktan sonra evi temizleme gibi basit ama genelde unutulan detayları içerebilir. Ev taşıma gününe kadar, yapmanız gerektiğini düşündüğünüz her şeyi aklınıza geldikçe bu listeye ekleyin.

Güne Erkenden Başlayın

Taşınma gününde iyi bir şekilde dinlenmiş olmanız önemlidir. Ancak bir gece öncesinden erken uyumayı genelde istemezsiniz. Yapılacak işler bir türlü bitmez ve aklınıza sürekli yeni şeyler gelir. Yapacak işleriniz hala bitmediyse bunları ertesi sabaha bırakmaya karar verin ve erkenden yatarak tamamen dinlenebileceğiniz bir gece geçirmeye çalışın. Ev taşıma işlemleri zaten yeterince yorucu olacağı için, ertesi gün bu topladığınız enerjiye ihtiyaç duyacaksınız.

Temel İhtiyaçlarınız İçin Bir Çanta Hazırlayın

Taşınma günü yanınıza alacağınız temel bir çanta, yanınızda tuttuğunuz ve ev taşıma günü ve sonraki bir ya da iki gün için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahip olduğunuz bir çantadır. Buna, cüzdanınız, telefon şarj cihazınız, önemli belgeler, ilaçlar, birkaç kıyafet dahildir. Dilerseniz çantanın içine birkaç gün yetecek, bozulmaya dayanıklı yiyecekler de koyabilirsiniz. Böylece taşınma esnasında bir de yemek yapmakla uğraşmamış olursunuz. Çantanızın daha çok acil durumlarda kullanılacağını zaten biliyorsunuzdur. Bu sebeple kolayla kolunuza takıp çıkabileceğiniz bir yerde durması son derece önemlidir.

Daima Evinize Son Bir Göz Atın

Her zaman, ev taşıma işleminizi tamamlamadan önce taşındığınız evinizde her bir odayı son bir kez dolaşın. Geride bıraktığınız bir şeyi sonradan geri almak oldukça zor olabilir. Özellikle de şehirlerarası taşınma durumu varsa muhtemelen o kalan eşyanız için geri dönemeyeceksiniz. Sonraki günler ya da saatlerde pişman olmamak adına evden tamamen çıkmadan tüm dolapları tek tek açıp bakın. Bırakmak gibi bir düşüncenizin olmadığı büyük küçük tüm eşyalarınızı aldığınızdan emin olun.

Sizin için hazırlamış olduğumuz evden eve taşıma için 5 pratik bilgi ile artık ev taşıma gününüzde her şeyi eksiksiz ve stressiz bir şekilde tamamlamanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın