Ofis Taşıma Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

ofistasimahizmetialirkenneyedikkatetmeliyiz

Günümüz şartlarında uzun mesailerle birlikte ofisler, vaktimizin birçoğunun geçtiği alanlardan biridir. Bu alanlarda yaşarken iş büyütme, küçültme veya merkezi bir konuma geçme sebebiyle ofisinizi taşımak isteyebilirsiniz. Şirketler için önemli evrakların bulunduğu ve çalışanların bazen motivasyon kaynağı olarak gördüğü ofisleri taşırken iyi bir ofis taşıma şirketiyle anlaştığınızdan emin olmalısınız. Ofis taşıma hizmeti alırken dikkatli davranmanız gereken bazı konular vardır. Bu konuları gelin beraber inceleyelim.

Planlı ve Hızlı Ofis Taşıma Hizmeti

Şirketin hala çalışmaya devam ettiği ofislerde işlerin aksamaması için planlı bir ofis taşıma hizmeti gerçekleşmesi gerekir. Ofis taşıma hizmeti alınırken anlaştığınız nakliyat firmasıyla ofis taşıma işlemi gerçekleşmeden önce iletişime geçilmelidir. Gün, saat ve nakliyatın ne kadar süreceği ile ilgili detaylı bilgi alınıp ofis içerisinde çalışanlara bu detaylı bilgi verilip işlerin aksamaması için gerekli önlemleri almaları istenmelidir. Nakliye firması ne kadar hızlı olursa şirket çalışanlarının işini o kadar kolaylaştır çünkü bir an önce şirket tekrar aktif duruma gelir ve işler kaldığı yerden tekrar devam eder.

Değerli Eşyaların Önceden Belirlenmesi

Ofisinizdeki değerli evraklarınızın ve eşyalarınızın önceden belirlenmesi gerekir. Masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların bilgisinin nakliyat firmasına verilmesi gerekir. Ofis taşıma hizmeti alınırken bu değerli eşyaları nakliyat firmasına belirtmelisiniz ki sizin verdiğiniz değeri ve önemi eşyalarınız taşınırken de gösterilip güvenli bir şekilde taşınacağınız ofise iletilebilsin. Ofis taşıma hizmeti aldığınız firmanın bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir.

Düzenli Ve Titiz Ofis Taşıma Hizmeti

Değerli eşyalarınızı belirledikten sonra ofis taşıma hizmetini gerçekleştiren nakliyat firmasının eşyalarınızı uygun bir şekilde paketlemesi gerekmektedir. Paketleme yapılırken ofisin hangi bölümüne gideceğine dair koli üzerilerine notlar alınması önemlidir. Bunun sebebi şirketin özenle sakladığı arşiv bilgilerinin arşiv yerine başka bir alana taşınmasıyla önemli arşiv bilgilerinin kaybolmasını önlemektir. Dolaplar ve diğer eşyalar için balonlu naylon poşet kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Doğru Araç Ve Ekip Seçimi

Eşyalarınızı gözden geçirip, büyüklüğünün bilgisini nakliye firmanıza iletmelisiniz. Ofis taşıma hizmetini alırken nakliye firmasını yanlış bilgilendirmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü çalıştığımız ofis alanları bize ilk bakışta küçük ve az eşya var gibi gözükse de masadan sandalyeye evraklara kadar komple tüm ofis taşınırken büyük kamyon kullanılması gerekebilir,taşınma sırasında mağduriyet yaşamamanız adına bu bilgi çok önemlidir. Eğer çok eşyanız varsa ve büyük bir ofisten daha küçük bir ofise geçiyorsanız geçici bir süreliğine ya da başka nedenler dolayı eşyalarınızı satmak yerine ileride tekrar büyük ofise geçtiğinizde kullanılmak üzere nakliye firmasının depolama hizmetinden faydalanarak eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Ek olarak araç seçiminin ardından ofis taşıma hizmeti sağlanırken hız ve pratiklik önemlidir. Eğer büyük bir ofis taşıma hizmeti olacaksa ne kadar çok eleman olursa işlerin o kadar hızlı bitmesi manasına gelecektir. Bu yüzden ofis taşıma hizmeti alırken nakliye firmanızın yeterli elemana sahip olması büyük önem taşımaktadır.

Ofis Taşıma Hizmet Fiyatları

Birçok nakliye firması içinde en iyi nakliye firmasını bulmanın yanında bir de fiyatının da bizim için makul seviyelerde olması çok önemlidir. Ofis taşıma hizmeti alırken yukarıda saydığımız konuları göz önünde bulundurarak nakliye firmalarının büyük bir kısmını değerlendirip birçoğunu elemiş olacaksınız zaten. Bundan sonrası nakliye firmalarından sizin için en uygun teklifi almaya çalışmak olacaktır. Kararsız kalmanız durumunda ofis taşıma fiyatları neye göre belirlenir yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda size ofis taşıma hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik. Umarız ofis taşımanıza yardımcı olan bir içerik olmuştur. Diğer içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

Eşya Depolama Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ataşehir Nakliyat Firmaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın