Şehir İçi Nakliyat Öncesi Eşyalar Taşınma İşlemine Nasıl Hazırlanmalıdır?

evtasimaoncesihazirlik

Her nakliye firması eşyalarınıza sizinle aynı özeni göstermeyebilir. Taşınma öncesi nakliye firması seçimi yaparken nasıl çalıştıklarını iyice araştırmalı ve detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Şehir içi nakliye firmalarının size hangi hizmetleri verdiğini net olarak öğrenirseniz taşınma sürecinizi daha rahat planlayabilir ve ona göre hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu firmaların size güven vermesi ve eşyalarınızı zarar gelmeden taşıyacağını garanti etmesi taşınma yükünüzü üstünüzden alacaktır.

Ev Taşıma Öncesi Yapılması Gereken 5 Hazırlık yazımızda bahsettiğimiz gibi kıymet verdiğiniz, sizin için değerli olan eşyaları ev taşıma gününden bir gün önce ufak bir koli hazırlayarak bir kenara ayırabilirsiniz. Evden eve taşıma işlemleri sırasında gün içerisinde yapılması ve planlanması gereken bir çok şey olduğundan, nakliye firmasının tam sözleşilen saatte orada olması kolileme  ve paketleme uygulamalarına başlaması önemlidir. Seçtiğiniz ev taşıma firmasının profesyonel ve tecrübeli bir ekip olması eşyalarınızın güvende olduğunu hissetmenize yardımcı olacaktır.

Doğru Eşya Taşıma İşlemleri Nasıl Olmalıdır?

Paketlemenin doğru ve özenli bir şekilde yapılması evden eve taşınma sırasında eşyaların zarar görmesini ve güvenli bir şekilde nakliye edilmesini sağlayacaktır. Mobilya ve beyaz eşyalarınızın düzgün bir şekilde kolilenip paketlenmesi ev taşıma süreci boyunca zarar görmelerini ve çizilme tehlikesini önler. Bunun yanında nakliye aracının taşıma sırasında yaşadığı en ufak bir manevra sırasında da hasar görmez. Taşınmadan önce nakliye firmasının iş sürecinin nasıl işlediğini görsellerle incelemeniz kafanızdaki oluşan soru işaretlerini kaldırmanıza yardımcı olacaktır. İstanbulcan Nakliye 39 yıllık tecrübesi ve alanında uzman profesyonel ekibi ile eşyalarını özenle paketleyerek taşınma sürecinize yardımcı olacaktır.

Araç Büyüklüğü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Şehir içi nakliyat sürecinin en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından biri de araç büyüklüğüdür. Aracın geniş ve büyük olması eşyalarınızı sığdırma konusunda size avantaj sağlayacağı gibi dezavantaj da oluşturabilir. Özellikle büyük şehirde taşınma işlemlerine kalkışıyor ve trafik saatlerine maruz kalıyorsanız, yolculuk sırasında nakliye aracının yaptığı manevralar eşyaların büyük araç içerisindeki boşlukta hareket etmesine sebep olabilir. Bu nedenle eşyalarınız zarar görerek zedelenir ve bu sizin için tekrar bir maliyet demektir. Aynı zamanda büyük nakliye firması araçları küçüklere göre daha fazla yakıt harcayarak sizin ev taşıma fiyatlarına ek bir maliyet daha çıkarabilir. Bu tür talihsizliklerin yaşanmaması adına şehir içi nakliye işleminden önce firmanız ile sağlıklı iletişim kurarak eşya sayısını ve büyüklüklerini teyit etmek iki taraf için de akıl kârı olacaktır. İstanbulcan Nakliye daha iyi hizmet verebilmek için farklı büyüklükteki 20 nakliye aracı ev taşıma sürecinizde sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Eşyalarınızı Nasıl Taşımaya Hazır Hale Getirmelisiniz?

Şehir içi nakliyatta eşyalarınızın daha hızlı ve güvenli bir şekilde taşınması için öncesinde yapacağınız ufak tefek hazırlıklar ile hem eşyalarınızın zarar görmeden taşınmasını sağlayabilir hem de nakliyecilerin işini oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Böylelikle zamandan da tasarruf etmiş sayılırsınız.

Ufak tefek eşyalarınızın bir arada ve ayrı kutular ya da paketler içerisinde durması, taşınma işlemi sonrasında eşyalarınızı kolayca bulmanız açısından işinize yarayacaktır. Şehir içi nakliyat işlemleri sırasında özellikle göz ardı edilen hususlardan biri de mobilyaların vida, çivi gibi aparatlarının özensiz ve dikkatsiz bir şekilde bir yerlere atılması sonucu taşınma işleminden sonra ihtiyaç duyulan malzemelerin bulunmasının zor olması. Taşınma sürecini daha pratik hale getirmek adına bu tarz ufak tefek malzemeleri de ayrı bir kutu içerisinde ve kesici, delici özelliklerini düşünerek uçlarını sararak paketlemeniz sonraki süreçte işe yarar olacaktır.

Sökülebilir – tekrar monte edilebilir büyük mobilyalarınızı yerden tasarruf etmek ve nakliye araçları içerisinde daha verimli bir şekilde yerleştirmek adına taşınma işlemi öncesinde söküp taşımaya hazır hale getirebilirsiniz. Demonte işleminin pratik olmadığı mobilyalarınızı ise İstanbulcan Nakliye sizler için taşıma işlemi öncesinde sökerek eşyalarınızın zarar görmeden hızlı ve güvenli bir şekilde taşınma işlemini gerçekleştirecektir.

 

Araç İçine Eşyaların Yerleştirilmesi Nasıl Olmaktadır?

Şehir içi nakliyatta yakıt masraflarını azaltmak için eşyalarınızın sayısına ve büyüklüğüne göre mümkün olan en ufak araçlar tercih edilmektedir. İstanbulcan Nakliye şehirci nakliyat alanında uzman deneyimi ile taşıma işlemi öncesinde sizlerle bir ön görüşme yaparak doğru bilgiler ışığında eşyalarınızın niteliğine göre en uygun araç büyüklüğünü seçecektir. Taşıma işlemi öncesinde araç içerisine öncelikle beyaz eşyalarınız ve kanepe, yatak, masa gibi daha çok yer kaplayan büyük boyutlu eşyalarınız yerleştirilecek, sonrasında ise kalan boşluklara daha ufak boyutta eşyalarınız güvenli bir şekilde sığdırılacaktır. Böylelikle araç içi alan yüzde yüze yakın bir verimlilikle kullanılarak eşyalarınızın daha az maliyetle ve güvenli bir şekilde taşınması mümkün olacaktır.

Eşyalarınızın zarar görmemesi adına paketlenmesi işlemini taşınma öncesi kendiniz yapabileceğiniz gibi dilerseniz bu hizmet İstanbulcan Nakliye tarafından da verilebilmektedir.

Bu yazımızda sizlere şehir içi nakliyat öncesi eşyaların taşınma işlemine nasıl hazırlanacağından bahsettik ve nakliye firmalarını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Evde eve nakliye hizmetimizden faydalanmak isterseniz hakkımızda sayfasını inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın