Şehirlerarası Ev Taşıma Ücretleri

Şehir içinde bile taşınmak kendi içinde oldukça masraflı ve yorucu bir eylem olabiliyorken eğer taşınacağınız yeni eviniz başka bir şehirdeyse ev taşıma ücretleri konusunda endişeleniyor olabilirsiniz. Mesafenin daha uzun olması eşyalarınızın güvenle taşınması hususunda tereddütlerinizi artırmakla kalmaz ayrıca daha yüksek taşıma ücretleri ödemenize de sebep olur. Ancak taşınma öncesinde ev taşıma ücretleriyle ilgili bir ön bilgiye sahip olmanız hem kendinizi finansal olarak süreç öncesinde daha iyi bir şekilde hazırlamanızı sağlar hem de buna göre kendiniz için en uygun nakliye firması ile anlaşmanızı kolaylaştırır. Şehirlerarası nakliye konusunda ev taşıma ücretleri ile ilgili daha net bir fikir edinmeniz için İstanbulcan Nakliye olarak sizler için bir rehber hazırladık.

Ev Taşıma Ücretini Etkileyen Hizmetler

Şehirlerarası nakliye aşamasında almak isteyeceğiniz her bir hizmet ev taşıma ücretini etkileyecek ya da nakliye firmanız tarafından zaten ödeyeceğiniz ücrete dahil olarak size verilecektir. Hangi hizmetlerin ücrete dahil olduğunu ve hangi hizmetler için ekstra ücret ödemeniz gerekebileceğini bilmek ileride karşılaşmanız muhtemel aksilikleri çözeceği gibi aynı zamanda nakliye firmalarından fiyat teklifi alırken de daha sağlıklı karar vermenizi sağlar. Ayrıca İstanbulcan Nakliye firması olarak 39 yıldır hizmet verdiğimiz şehirlerarası taşımacılık sektörü için tarafımızdan fiyat bilgisi almak isterseniz iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası Ev Taşıma Öncesi Ön Görüşme

Taşınma öncesinde nakliye firmasıyla iletişime geçerek hem eşyalarınızın boyutu ve hacmi hakkında bilgi vermek, taşınacağınız eski ve yeni lokasyonları bildirmek, buna göre nakliye firmasının sine sunabileceği olanakları öğrenmek ve fiyat teklifi almak en doğal hakkınızdır. Nakliye firması ile yapacağınız ön görüşme ücreti ev taşıma ücretlerini etkilememektedir.

Profesyonel Paketleme

Eşyalarınızın taşıma sırasında zarar görmemesi adına özenle paketlenmesi oldukça önemlidir. Eğer paketlemeyi sağlam ve güvenli bir şekilde yapamayacağınıza inanıyorsanız bu noktada anlaşmış olduğunuz nakliye firmanızdan profesyonel paketleme hizmeti de almanız gerekebilir. Bu hizmet ev taşıma ücretlerini artıracak ve ekstra bir hizmet bedeli ödemenizi gerektirecektir. Ancak eşyalarınızın uzun bir mesafede taşınacak olması göz önünde bulundurulduğunda paketlemenin en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Bu sebeple bu hizmet için yapacağınız ek masraf aslında uzun vadede karşınıza çıkabilecek daha büyük maddi kayıpları önlemek açısından önemlidir. İstanbulcan Nakliye olarak hizmetlerimiz dahilinde bizler de profesyonel paketleme hizmetini memnuniyetle vermekteyiz.

Kırılgan Ürünler İçin Ahşap ve Metal Kasalar

Kolilerin bir arada ve birbirlerine değerek taşınıyor olmaları özellikle uzun yoldaki nakliye işlemlerinde yol durumundan ötürü aracın fazla sarsılması sebebiyle eşyaların çizilmesine, hatta kırılmalarına yol açabilmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak kırılabilir nitelikteki biblo, cam, toprak eşyalarınızın ahşap ya da metal kasalarda taşınmasını talep edebilirsiniz. Nakliye firmanız eşyalarınızın miktarına ve büyüklüklerine göre size uygun boyutta kasaları nakliye günü araçta hazır bulunduracaktır. Ancak ekstra olarak almak isteyeceğiniz bu hizmet ev taşıma ücretlerini de artıracaktır.

Şehirlerarası Nakliye Sigortası

Nakliye sırasında yolların bozuk olmasından, yolda herhangi bir aksilik ya da kaza durumu yaşanmasından kaynaklı olarak eşyalarınız hasar görebilir, kaybolabilir ya da kırılabilir. Bu risk şehir içindeki nakliye işlemlerinde mesafe daha kısa olduğu için daha düşüktür. Ancak söz konusu şehirler arası nakliye olduğunda mesafe uzadıkça risk olasılığı da artmaktadır. O sebeple böyle bir ihtimale hiç sahip olmamak adına nakliye işlemi öncesinde firmanızla da anlaşarak sigorta yaptırmak isteyebilirsiniz. Yaptıracağınız sigorta eşyalarınızın olası bir hasarı durumunda tüm zararınızı karşılayacağı gibi aynı zamanda içinizin de rahat olmasını sağlayacaktır. Ancak bu hizmet için ek ücret ödemeniz gerektiğini, sigorta ücretinin ev taşıma ücretlerine dahil olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Şehirlerarası ev taşıma ücretlerini etkileyen ve ücrete dahil olan hizmetler hakkında bilgi sahibi olarak firmanızı seçerseniz alacağınız hizmetten daha çok memnun kalmanız yüksek olasılıktır.

İlginizi çekebilir:

Şehirlerarası Nakliyat Firmaları Secerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ev Taşıma Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın