Şehirlerarası Nakliyat Firmaları Secerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

sehirlerarasinakliyatfirmalarisecerkenneleredikkatetmeliyim

 

Hayatınızdaki ekonomik değişiklikler, daha iyi ve rahat bir yerde yaşama ihtiyacı, ailesel durumlar sizi şehirlerarası nakliyat firmaları arasında seçim yapmak zorunda kalma noktasına getirebilir. Bulunduğunuz şehirde uygun bir nakliye firması bulmak muhtemelen daha kolaydır. Ancak söz konusu başka bir şehir olunca hem mesafe hem de anlaşacağınız firmanın her iki şehre de hakim olması gereksinimi işin içine gireceği için karar vermekte zorlanabilirsiniz. İşinizi bir nebze daha kolaylaştırmak adına şehirlerarası nakliyat firmaları arasında nasıl seçim yapabileceğinize dair ipuçlarını sizler için hazırladık.

Yerel Şehirlerarası Nakliyat Firmaları Arasında Tercih Yapın

Taşınmak için bir şirket seçerken kararsızsanız, tercihinizi yerel firmalardan yana kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Yerel bir nakliye firmasını seçmenizin en büyük getirisi sizin ihtiyaçlarınızı, taleplerinizi ve beklentilerini çok daha iyi anlayacak olmasıdır. Ayrıca yerel firmalar bulundukları çevrede itibar kazanmaya ve şirketin büyümesine hala çok fazla yatırım yaptıkları için müşteri memnuniyeti birinci öncelikleri olacaktır. Dilerseniz sektörde 39 yıldır uzman olan firmamız İstanbulcan Nakliye de sizlere şehirlerarası taşıma hizmetini vermekten onur duyacaktır.

Şehirlerarası Nakliyat Firmalarını Kıyaslayın

Tek bir şehirlerarası nakliyat firması ile görüştükten sonra birçok şey kafanıza yatabilir ve hemen anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Ancak herhangi bir ödeme yapmadan ve kesin karar vermeden önce benzer birkaç firma ile daha görüşerek kıyas yapmanız çok daha iyi olacaktır. Firmalarla görüştükten sonra hangisinin size daha çok güven verdiğini, hangisinin olanaklarının daha iyi olduğunu ve hangi şirketin daha az ücret talep ettiğini göz önünde bulundurarak içinize en çok sinen seçimi yapabilirsiniz.

Nakliyat Firmasının Geçmiş Referanslarını İnceleyin

Şehirlerarası nakliyat firmaları arasında seçim yapmak sizin için daha zordur çünkü eşyalarınızla birlikte şehir değiştireceğiniz için nakliye hizmeti veren şirketin güvenilir olması son derece önemlidir. Taşınma öncesi şirketle tüm istek ve beklentilerinizi net bir şekilde konuşsanız bile nakliye firmasının taleplerinizi ne denli karşılayabileceğinden emin olamazsınız. Bu noktada devreye nakliye firmasının geçmiş referansları ve önceki müşteri yorumları girmektedir. Bunları dikkate alarak çalışmayı düşündüğünüz şehirlerarası nakliye firması hakkında daha net bir bilgiye sahip olabilirsiniz. İstanbulcan Nakliye firmamızın gerçekleştirmiş olduğu geçmiş taşıma işlemlerini ve müşterilerimizin etkileşimlerini görmek için bizleri Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Şehirlerarası Nakliye Öncesi Tahmini Bir Plan Talep Edin

İstanbulcan Nakliye’de, müşterilerimize kapsamlı bir şehirlerarası taşınma tahmini sunuyoruz. İşçilik, kamyon, paketleme malzemeleri, seyahat süresi ve değerleme kapsamı veya sigorta için ayrıntılı ücretleri taşınma öncesi hesaplıyoruz. Taşınma öncesi anlaşacağınız nakliye firması ile herhangi bir sözleşme yapmadan önce tüm taşınma planını size ayrıntılı bir şekilde sunduklarından ve belirttikleri ücretin kabul edebileceğiniz tutar aralığında olduğundan emin olmalısınız. Nakliye firmaları size çok da bağlayıcı olmayan yüzeysel tahminler sunabilirler. Bu durum, taşınma sırasında ve sonrasında karşılaşacağınız sorunlarda şirketin sorumluluk alıp almayacağından emin olmanıza engel olacağı gibi size çok daha fazla masraf da açabilir.

Eşyalarınızı Şehirlerarası Nakliyat İçin Kategorilere Ayırın

Eşyalarınızı basit bir şekilde üç kategoriye ayırabilirsiniz. Kendi arabanızda taşıyabileceğiniz daha küçük parça eşyalar, nakliyecilerin taşıması gereken büyük boyutlu ve ağır eşyalar, özel olarak korunması ve paketlenmesi gereken eşyalar. Bu kategorilendirmeyi yaptıktan sonra şehirlerarası nakliyat firmaları arasından seçeceğiniz firmaları daha net bir bilgi vererek taşıma, eşyaların paketlenmesi ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi işlemlerinin size ne kadara mal olacağını daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ev Taşıma Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın