Taşınma Öncesi Gereken Bilgiler

ilkkezevinitasiyacaklaricinyedipratikoneri

Taşınmaya karar verdiniz. Fakat taşınma işine nereden hazırlanmaya başlayacaksınız? Genel olarak taşınma işlemini gerçekleştirecek kişiler; taşınma gününe bir hafta kala hazırlık yapmaya başlıyor. Fakat bu süre yeterli olmuyor ve herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için öncesinden hazırlıkların yapılması gerekiyor. Öncesinden hazırlık yapılmadığında; taşınma işi aceleye geliyor ve bu süreçte birçok eşya zarar görebiliyor. Öncesinden alınan önlemler sayesinde ve yapılan işlemler sonucunda herhangi bir zarar görmeden kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde yeni yerinize taşınmanız mümkün oluyor. Şimdi sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

 

 Taşınmadan Evvel Hazırlanmaya Erken Başlayın

 

Aklınızda taşınma düşüncesi bulunuyor ise ve taşınma gününü ayarladıysanız; en az 2-3 gün  öncesinden hazırlık yapmaya başlamalısınız. Siz ne kadar erken hazırlık yapmaya başlarsanız; süreç o kadar kolay ve kısa süre içerisinde bitecektir. Aynı zamanda bir problem ve sorun ile karşılaşma riskini de neredeyse hiç olmayacaktır. Bazı kişiler çok az eşyası olduğu için birkaç gün öncesinden toplamaya karar verirler. Fakat size az gelen eşyanızın toplama süresi uzayabilir ve bu da sizin taşımanız da sorun yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle de her zaman erkenden hazırlamaya başlamalısınız.

 Hazırlanmaya Dolaplardan Başlayabilirsiniz

 

Hiç kullanmadığınız dolaplarınız varsa veya çok az kullanıyorsanız taşınmadan önce bu dolaplardan gidecek olanları paketlemeye başlayabilirsiniz.

 

Evinizde Bulunan Aksesuarları Paketleyin

 

Taşınmanıza 2-3 gün kala evinizde bulunan aksesuarları düzgün bir şekilde sardıktan sonra kutulara koyabilirsiniz. Çünkü aksesuarlar ihtiyaç duyulan eşyalar olmadığı için bu eşyaları öncesinden toparlamanız çok daha iyi olacaktır. Kırılgan yapıya sahip olan aksesuarlar için malzeme temin edip birkaç kat sarıldıktan sonra mutlaka kutulara yerleştirilmelidir.

Fazlalık Eşyaları Paketleyin

Devamlı olarak kullanmadığınız eşyalar bulunuyor ise ve fazlalık eşyalarınız varsa öncelikle bu eşyaları paketleyin. Bu eşyaları paketleyip bir köşeye koymanız sizin için çok iyi olacaktır ve taşınma günü rahat bir şekilde nakliyat işleminizin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

 Taşınmadan Evvel Koli Biriktirin

 

Günümüzde birçok market koli satışı yapmaktadır. Taşınmadan evvel koli biriktirmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Ufak ya da büyük olan koliler sizin ihtiyacınızı giderecektir. Aynı zamanda naylon, rulo, karton gibi malzemeleri de ayarlamalısınız.

 

 Eşyaları Sarmaya Başlayın

Taşıyacağınız eşyaları paketleme malzemeleri ile düzgün bir şekilde sarın. Bunu düzgün bir şekilde uygularsanız taşınma işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Rastgele sarma işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde taşınma esnasında eşyalarınız kırılabilir veya zarar görebilir. Sizin paketlediğiniz ve doğru paketlemediğiniz eşyaların kırılması sonucunda ise  nakliyat şirketleri doğal olarak sorumluluk almazlar. Bu sebeple de eşyalarınızı sararken düzgün bir şekilde sarmayı özen göstermelisiniz.

 

 Eşya Listesi Yapmalısınız

 

Anlaşmış olduğunuz nakliyat şirketinin taşıması gerektiği bütün eşyalar için eşya listesi yapmalısınız. Bu sayede şirket sizlerin ne kadar taşınacak eşyaları olduğunu öğrenecek ve ona göre bir araç ile adresinize gelecektir. Bu aynı zamanda yeni evinize taşındığınız da eşyalarınızı kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

 

 Doğalgaz Elektrik Ve Su Aboneliklerini İptal Edin

 

Taşınmadan evvel mutlaka elektrik, su ve doğalgaz aboneliklerini iptal edilmesi gerekmektedir.

 

Taşınacağınız Ev İçin Bir Plan Yapın

 

Taşınmadan evvel yeni taşınacağınız eve gittiğinizde her odanın kapısına isim belirtmeniz nakliye şirketi açısından iyi olacaktır. Çünkü isim belirttiğiniz takdirde nakliye işini gerçekleştirecek olan kişiler hangi eşyanın nereye gideceğini kolay bir şekilde bilirler. Aksi halde karışıklıklar yaşanabilir ve eşyalar farklı alanlara yerleştirilebilir.

 

 Nakliyat Sürecini Yazılı Konuma Getirin

Yeni evinize taşıyacaksınız ve nakliyat şirketi ile anlaşmaya vardığınızda her şeyi yazılı konuma getirmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Çünkü bazı durumlarda anlaşmazlıklar meydana gelebilir. Bu sebeple de yazılı şartlar o zaman sizin yardımınıza koşacak ve kendinizi ispatlamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü sözde kaldığı zaman bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor ve bu sebeple de müşteri olumsuz bir şekilde etkilenebiliyor. Öncelikle kâğıda karşılıklı olarak ücret tutarı, taşınacak tarih ve teslim edileceği tarih yazılıp karşılıklı olarak imzalanabilir.

 

 Nakliyat Şirketinin Hangi Eşyaları Taşımadığını Öğrenin

 

Genel olarak evden eve nakliyat şirketleri; patlayıcı, yanıcı, kimyasal,  kömür, mutfak tüpü, silah  tarzında olan malzemeleri taşımazlar. Eğer bu malzemelerini sizde mevcut ise anlaşmış olduğunuz nakliyat firmasının hangi malzemeleri taşıyıp taşıyamayacağı hakkında detaylı bilgiye sahip olun.

 

 Akliyat Şirketinin Üstlenme Dediği İşler Hakkında Detaylı Bilgiye Sahip Olun

 

Günümüzde birçok nakliyat şirketi vardır ve vermiş oldukları hizmet tamamen birbirinden farklıdır. Birçok nakliyat şirketi avize montajı, uydu anteni takma, klima takma ve sökme, duvar delme gibi işlemleri üstlenmezler. Çoğu müşteride nakliyat şirketlerinin bu işleri  üstleneceğini zanneder. Bu sebeple de taşınma gününden önce mutlaka nakliyat şirketinin üstlenmediği işler hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız taşınma günü sizin sürpriz ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

 

Taşınacağını Evin Tadilat Ve Boya İşlemlerinin Tamamlanmasını Sağlayın

 

Nakliyat şirketi ile belirli bir tarih için anlaşma sağladığınızda taşınacağınız evin tadilat işlemlerini ve boya işlemlerini o günden önce mutlaka bitirmeye çalışın.  Çünkü son dakika yapılan işlemler sizlerin olumsuz bir şekilde etkilenmesine sebep olur ve nakliyat işleminin de doğru düzgün gerçekleşmesini engeller.

istanbulcannakliyebanner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın