Ev Taşıma Firmaları Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

evdenevenakliyatfirmaları

Nakliye firmaları bir evden başka eve taşınırken hayatımızı kolaylaştıran bizi stresten ve yaşanabilecek karışıklıklardan uzak tutar. Nakliye firmaları ile anlaşmadan önce araştırma sonucunda firmanıza karar vermelisiniz. İşinde profesyonel bir şekilde çalışan nakliye firmaları sizin kurtarıcınız olurken işinde uzman olmayan nakliye firmaları sizi daha da zor sokabilir. Her nakliye firmasının çalışma prensibi ve iş anlayışı farklıdır. Bu yüzden ev taşıma firmaları hakkında birkaç bilgiye sahip olmanız sizi bu karışıklıklardan ve  taşınma işleminizi sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere ev taşıma firmaları hakkında bilinmesi gereken önemli bilgilerden bahsedeceğiz.

Gerekli Belgeler

Kendinize en uygun nakliyat firmasını seçer iken mutlaka firmanın k1 ve k3 yetki belgesine sahip olup olmadığını araştırmalı aksi takdirde o firmalar da uzak durmalısınız.Ayrıca kamyonların da kapalı kasa olup olmaması da dikkat edilmesi gereken konulardandır. Ayrıca eşyalarınızın çokluğuna  göre araç belirlemeniz de şarttır.Hatta bazı firmalar 3 evlik eşyaları bile tek sefer de taşıyabilmektedir. Eşya sayınızı eşyalarınızın neler olduğunu doğru bir şekilde nakliye firmanızla anlaşmanız durumunda yeterli sayıda çalışan gönderilir ve gerekli kamyonlar ile taşınma işlemi yapılır. Aksi halde taşınma işleminiz aksayarak planlarınızı alt üst edebilir.

Nakliye Firması ile Sözleşme

Anlaşacağınız nakliye firması  ile mutlaka bir sözleşme imzalamalı ve işinizi şansa bırakmamalısınız.Taşıma sırasın da gerçekleşecek her şeyi sözleşmeye dahil etmelisiniz.Böylelikle oluşabilecek sorunlara karşı önceden önlem almış olursunuz ve kendinizi garantiye almış olursunuz. Bunun yanında kaliteli ambalaj malzemeleri sunan bir firma ile iş birliği yapmak eşyalarınız açısından daha yararlı olacaktır.Ayrıca kolinin üzerin de hangi eşyaların hangi odalara gitmesi gerektiğini gösteren etiketler yapıştırmanız da olması gereken en önemli unsurlardır.

Kırılabilecek olan eşyalarınızın olduğu kolilerin üstüne kırılabilir diye yazdırmanız taşındığınız gün ilk ihtiyacınız olan eşyaların olduğu kolilerin üstüne beni aç diye yazmanız da sizlere yardımcı olacaktır. Buzdolabı fırın gibi elektronik aletlerinizi asla bant ile bantlama malısınız.Çünkü eşyalarınız üzerinde iz kalabilmektedir. Ivır zıvır denilen eşyalarınızı hep birlik de kolilere yerleştirebilirsiniz. Evden eve taşınma işlemi için kesinlik ile hafta içi taşınmanız nakliye işleminiz için en iyisi olacaktır. Çünkü işçiler hafta sonu tatil olması sebebi ile nakliyatlarını hafta sonuna sığdırıyor ve büyük bir yoğunluk meydana geliyor. Bu da nakliye firma çalışanlarının daha hızlı olmasına neden oluyor ve istenilen sonucu veremeyebiliyor.

Bu yazımızda sizlere ev taşıma firmaları hakkında bilinmesi gereken önemli bilgilerden bahsettik. İstanbulcan Nakliyat olarak merak ettiğiniz her şeyi bizlere iletişim kısmından ulaşarak sorabilir ya da yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

  1. Pingback: Beşiktaş Evden Eve Nakliyat | İndirimli Taşıma

  2. Pingback: Kurtköy Ev Taşıma Şirketi | İndirimli Taşıma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın