Evden Eve Taşıma İçin 5 Pratik Bilgi

evdenevetasimaicin5pratikbilgi

Ev taşıma süreci çok zorlu ve stresli bir süreçtir. Tüm eşya taşıma, nakliye firması ve temizlik firması, fatura taşıma gibi yapılması gereken görevler sizi stres altına sokar ve günlük hayat koşuşturmasının üzerine daha fazla sorumluluk yükler. Planlı ve programlı evden eve taşıma sürecinizi sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. Taşınmadan yaklaşık bir ay kadar önce hangi işlemleri ne zaman yapacağınızı belirlemek ve eşyaları önceden düzenlemek ve abonelik işlemlerini tamamlamak akıllıca bir yöntem olacaktır. Bu yazımızda size evden eve taşıma için 5 pratik bilgi vereceğiz, umarız taşınma sürecinize yardımcı olabiliriz.

1- Hafta Hafta Ev Taşıma Planı Hazırlayın

Ev taşımadan önce taşınma gününe kadar yapacaklarınızı adım adım planlayın. Bu sayede taşıma gününe kadar karşılaşabileceğiniz sorunları ve adım adım neler yapmanız gerektiğini takip edebilirsiniz. Örneğin yeni evinizin tadilat ve boya badana gibi ihtiyaçları varsa taşınmadan önce uzman birileri ile görüşerek bu 2-3 hafta kadar önceden tadilat işlerini tamamlamanız gerekebilir. Bu sebeple tüm taşınma planını önceden ayarlamak sorunlarınızın son dakikada üst üste gelmesini önleyecektir.

2- Eşya Listesi Hazırlayın ve Fazla Eşyalardan Kurtulun

Evde eve taşıma işlemlerine başlamadan önce eşya listesi hazırlamak ev taşıma planınızı desteklemek için harika bir yöntem olacaktır. Eşya listeniz sayesinde eşya sayınızı belirleyebilir, nakliye firması ile anlaşmadan önce nakliye aracı belirleme ve kolileme için elinizdeki listeye bakarak rahatça fiyat alabilirsiniz. Bunun yanında artık kullanmak istemediğinizi fazla eşyaları belirleyerek taşıma masrafından ve yükünden kurtularak evden eve taşıma sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Ev taşıma günü sonunda eşyalarınız ile listeyi karşılaştırarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Özellikle ofis taşıma hizmeti alırken eşya listesi yapmak taşınırken önemli ofis gereçlerini takip etmenizi kolaylaştıracaktır.

3- Evden Eve Taşıma Firması Bulun

Evi taşımaya karar verdiğiniz günden bir hafta önce nakliye firması ile ilgili araştırmalar yapmaya başlamanız gerekir. Bu konuda internetten araştırma yaparken evden eve taşıma firmasının ne kadar profesyonel ve tecrübeli bir ekip olduğuna dikkat edin.Nakliye firmasının ev taşıma günü tam saatinde orada olması çok önemli bu yüzden profesyonel ve dakik bir ekiple çalışırsanız taşınma sırasında stresinizi azaltmış olursunuz. Bu noktada İstanbulcan Nakliye 40 yıllık tecrübesi ve 20’den fazla nakliye aracı ile evden eve taşıma sürecinde hizmetinizdedir.

4- Kolileme İşlemine Başlayın ve Kolilerinizi Etiketlemeyi Unutmayın

Eşyalarınızı paketleme ve kolilemeye ne kadar erken başlarsanız taşınma gününü o kadar kolaylaştırmış olursunuz. Özel ve hassas eşyalarınızı kendiniz dikkatlice paketleyerek kolileyebilirsiniz. Günlük kullanım için gerekli ve aciliyeti olan eşyalarınızı bir koliye alarak kolinin üzerine notlar ve etiketler düşün. Böylece ev taşıma işleminden sonra saatlerce eşya aramanıza gerek kalmaz.

Dolaplarınızı ve mobilyalarınızı sağlam bir şekilde paketlemek ve zarar görmesini önleyecek şekilde muhafaza etmek profesyonel bir nakliye firmasının görevidir. Seçtiğiniz nakliye ekibinin eşyalarınızı doğru kolilemesi ve paketlemesi taşınma sırasında ortaya çıkabilecek çarpma risklerinin önüne geçecektir. İstanbulcan Nakliye firmasının profesyonel ekiplerinin eşyaları taşınma öncesi nasıl paketlemesi gerektiğini inceleyebilirsiniz. Ayrıca hakkımızda sayfamızdan evden eve taşıma sırasında nasıl çalıştığımızı videomuzdan izleyebilirsiniz.

5- Ev Temizliği Yapın ve Yeni Evin Gereksinimlerini Belirleyin

Ev taşıma öncesi eşyalar gelmeden yeni evinizi bir kere ayrıntıya girmeden temizleyin. Bu sayede eşyalarınızı temiz bir yere yerleştirerek toz kalkmasını önleyebilir ve eşyalarınızın kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Yeni dairenizin düzeni ve ihtiyaçları eski evinizden farklı olabilir. Bu yüzden bir kaç mobilyaya da  ev eşyası almanız gerekebilir. Evden eve taşıma sonrasında eşyalarınızı istediğiniz ev düzenine göre yerleştirmek ivin yeni gereksinimlerinizi önceden tedarik edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evden eve taşıma süreciniz boyunca taşınma sürecini kolaylaştırmak ve stresinizi azaltmak için uygulamanız gereken 5 pratik bilgiden bahsettik. Evden eve nakliye, ofis taşıma, depolama hizmeti ve şehirler arası nakliyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bonus Bilgi

Evden eve taşıma işlemlerinizi daha hızlı hale getirmek için paketleme aşamasında yakın arkadaşlarınızdan ve aile dostlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Evden eve taşıma zaten yorucu ve zor bir süreç olduğu için sizi sevenler yardımını esirgemeyecektir. Böylelikle işlerinizi çok daha kolay bir şekilde ve kısa sürede bitirerek daha az yorulmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde yeni evinizin temizliği, boya ve badanası, eşyalarınızın sökülmesi gibi konularda da yardım isteyebilirsiniz. Tek başınıza yapsanız evden eve taşıma sürecinde sizi bedenen çok daha fazla yoracak ve iki ayağınızı bir pabuca sokacak işleri el birliğiyle hiç yorulmadan tamamladığınızı gördüğünüzde boşuna stres yaptığınızı da göreceksiniz. Yine de tüm işlemleri bir profesyonel aracılığıyla tamamlamak isterseniz ya da size yardım edebilecek sayıda yakınınız mevcut değilse anlaşmış olduğunuz nakliye firmanızdan da evden eve taşıma aşamasında bu tür ek hizmetler talep edebilirsiniz.

Evden Eve Taşıma Firmalarının Sunduğu Ek Hizmetler

Nakliye firmaları evden eve taşıma sürecinizi daha kolay bir hale getirmek için sizlere ihtiyacınız olan her türlü hizmeti sunmak adına hazır beklerler. Anlaşmış olduğunuz nakliye firması eşyalarınızın demonte işlemini gerçekleştirip profesyonel bir şekilde paketlemesini yapabileceği gibi evden eve taşıma sürecinde ya da sonrasında eşya depolama hizmeti sunarak artık kullanmadığınız ya da yer bulamadığınız eşyalarınızın kuru, temiz, ışık almayan ortamlarda güvenle ve istediğiniz kadar süre muhafaza edilmesi konusunda da destek verecektir.

İlginizi çekebilir:

Şehir İçi Nakliyat Öncesi Eşyalar Taşınma İşlemine Nasıl Hazırlanmalıdır?

  1. Ozan diyor ki:

    Kadıköy’den Kozyatağı’na evimi taşımamda istanbulcan Nakliye yardımcı oldu. Ekip içerisindeki uyum ve profesyonel şekilde çalışmaları sorunsuz bir şekilde ev taşımamda yardımcı oldu ve baya uğraştılar. Başta firma sahibi Emrah bey olmak üzere tüm istanbulcan Nakliye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

  2. Mustafa diyor ki:

    İstanbulcan evden eve nakliyat ile taşındım çok güleryüzlü profesyonel hizmet verdiler.Ekip içerisindeki uyum gayet güzeldi herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın