Evden Eve Nakliye Ekipleri Kolileme Ve Paketleme İşlemleri Nasıl Yapmalı?

Kolileme ve paketleme işlemi her taşınmak isteyen birey için sorun yaratan süreçlerden biridir. Taşınacak olan kişilerin aklında oluşan bazı sorular şu şekildedir: “Eşyalarım çizilecek mi? Taşınırken düşüp kırılacak mı? Nakliye ekibi bu süreci iyi yönetebilecek mi? “. Bu soruların herhangi birinde olumsuzlukla karşı karşıya kalınmasında can sıkıcı bir durumu ortaya çıkar. Biz bu yazımızda bu can sıkıcı durumu önlemek için evden eve nakliye ekipleri kolileme ve paketleme işlemleri nasıl yapması gerektiğini sizlere sunarak iyi bir nakliye hizmeti almanız konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Profesyonel Eşya Paketleme Hizmeti

Eşya paketlemek için kolu komşu esnaftan aranan boş koli arayışlarını günümüzde taşınacak olan çoğu kişi ya bu olayı deneyimlemiş ya da bir yerlerden duymuştur. Toplanan koliler hiçbir zaman eşyalarınızı tam anlamıyla koruyamaz ve çabucak yırtılarak eşyalarınızın çizilmesine hatta bazen düşüp kırılmasına yol açmıştır. Artık günümüzdeki evden eve nakliye firmalarıyla beraber bu sorun ortadan kalkıyor ve profesyonel evden eve nakliye ekipleriyle beraber profesyonel eşya paketleme hizmeti alabiliyorsunuz.

Paketleme işleminde öncelikli olarak her paketlenecek eşya için ayrı bir paket boyutu ve türü kullanmak gerekmektedir. Buzdolabı ve beyaz eşyalarınız için paketleme ayrı, kıyafetleriniz için ayrı paketleme, cam ve kırılacak eşyalarınız için ayrı bir eşya paketleme hizmeti gerekmektedir. Evden eve nakliye ekipleri kolileme için özel olarak bu iş için üretilen kolilerden faydalanmakta artık eşyalarınızın çizilip kırılacağına korkmadan paketleme hizmeti alabilirsiniz.

Eşyalarınız ilk olarak balonlu naylon poşetlerle sarılır. Bu işlemi garantiye almak isterseniz siz de nakliye firmanızın kullandığı balonlu naylonlardan isteyebilir ya da kendiniz de temin edebilirsiniz. İlk önce eşyayı balonlu naylonla paketleyip nakliye ekibi gelmeden siz bir tur eşyanızı sarabilirsiniz. Nakliye ekibi de sizin ardınızdan tekrar balonlu naylonlayıp, gerekli görülen kısımlarında strafor kullanılarak en az hasarla taşınma işlemi sağlanmaya çalışacaktır. İstanbulcan Nakliye olarak 50 m ve 100 m balonlu naylonlarla eşyalarınızı güvenli bir şekilde sarararak hasarsız bir şekilde taşımaktayız.

Elektronik aletler evimizin her yerinde yer almakta küçük ev aletlerinden televizyona birçok elektronik aletimiz evimize konumlanmış durumda. Bunları taşırken nakliyat firmanızın paketleme işlemi en iyi şekilde yapması gerekmektedir çünkü en büyük maddi hasarı bu eşyalar oluşturmaktadır. İstanbulcan Nakliye tv ve diğer elektronik eşyalarınızı strafor yardımıyla sararak güvenli bir taşıma sunar.

Cam ve kırılacak eşyalarınız öncelikle özel kağıtlara sarılarak daha sonrasında özenle paketlenerek eşya taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Paketlerin Etiketlenmesi

Evden eve nakliye ekipleri kolileme ve paketleme işlemi yaparken çoğu zaman etiketleme işlemini unutmakta fakat önemli adımlardan birisi de etiketlemedir. Taşınacak eşyanın kırılacak veya elektronik eşya olarak belirtilmesi taşırken daha özenli davranılması konusunda yardımcı olacaktır. Profesyonel bir nakliye ekibi bu adımı atlarken özellikle sizin dikkat edip gerekirse bir kalemle de olsa üzerine not düşmeniz eşyalarınızın güvenliği için büyük bir adımdır olacaktır.

Paketlerin Taşınması

Anlaştığınız evden eve nakliye firması paketleme işlemini gerçekleştirdikten sonra eşyalarınızı acele edip nazikçe kamyona yerleştirmek yerine neredeyse fırlatırcasına kamyona yerleştirilirse eşyalarınıza zarar gelebilir. Kamyona yüklenirken mutlaka nakliye ekibinin başında durup takibini gerçekleştirin.

İstanbulcan Nakliye size profesyonel bir taşıma hizmeti sunarak eşyalarınızı hasarsız ve çiziksiz taşıma güvencesiyle çalışmaktadır. Güvenilir ve iyi bir evden eve taşıma hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

Bu yazımızda size evden eve nakliye ekipleri kolileme ve paketleme işlemini nasıl yapmaları gerektiğine dair bilgi vermeye çalıştık. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur.

İlginizi çekebilir:

İstanbul Nakliye Firmaları ve Nakliye Ekipleri Ev Taşıma İşlemini Nasıl Gerçekleştirir?

Nakliyat Şirketi Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Dilerseniz daha ayrıntılı incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın