Nakliyat Şirketi Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Ev taşıma sürecimizin ilk adımı nakliyat şirketi seçimidir. Bu adımda genelde araştırmadan sadece fiyat öğrenilerek seçim yapılınca sorunlarla karşı kaşıya kalınmaktadır. Bu süreçte karşımıza sorun çıkmadan atlatmamızı sağlaması için nakliyat şirketi ararken dikkat etmemiz gerekenleri sıraladık.

Öncelikli Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğru Firma Seçimi

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi nakliyat şirketi ararken sadece fiyat konusunda araştırma yapmamalısınız. Nakliyat şirketi ararken internette ilk sıralarda reklamlarla yer alan nakliyat şirketlerinin yalnızca komisyonculuk yaptıklarını ve nakliyat günü en ucuz taşıma fiyatı veren nakliyat şirketinin kamyonunun kapınıza geleceğini unutmayın. Nakliyat şirketi seçerken şunlara dikkat edin.

 • Nakliyat şirketinin internet sitesinde araç resimlerinin olmasına özen gösterin ve araç üzerindeki yazıların gerçek olduğundan emin olun.
 • Nakliyat şirketinin iletişim sayfasında firma ile ilgili yeterli bilgi olmasına dikkat edin. Sabit telefon, adres, firma yetkilisi ad soyadı gibi…
 • Nakliyat şirketinin sizin bulunduğunuz şehrin nakliyat şirketi olmasına özen gösterin.
 • Nakliyat şirketinin yetki belgelerini inceleyin ve yetki belgesinde yazılı unvanı Türkiye Sicil Gazetesinde araştırın.

Referanslar

Nakliyat şirketi ararken internette bulduğunuz şirketlerin güvenilirliğinden emin olmak için nakliyat şirketinin puanlamasına ve nakliyat şirketi hakkında yapılan yorumları okumanız sizin için iyi bir referans kaynağı olacaktır. Ayrıca daha önce nakliyat şirketiyle anlaşmış bir tanıdığınızın yardımı da bu konuda en güvenilir referanslardan bir tanesi olacaktır. Nakliyat şirketinin referanslarına bakmadan kararınızı vermeyin.

Nakliyat Aracı

Nakliyat şirketine ait araçların olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha uygun fiyatlı taşımacılık hizmeti alabilirsiniz. Araçların yeni olması önemlidir çok eski bir kamyonun sizi yarı yolda bırakmasını istemeyiz bu yüzden nakliyat şirketinden kullanacakları araç hakkından bilgi isteyin.

Nakliyat firmasının sizin eşyalarınız için uygun büyüklükte araca sahip olduğuna emin olun. Tüm bilgileri aldıktan sonra nakliyat firmasıyla anlaşırsanız taşınma öncesi kamyonun plakasını almanız olası bir karışıklık durumunu önleyecektir. Ayrıca anlaşma yaptığınız tüm şeylerin sözleşmenizde yazılı olduğuna emin olun.

Sözleşme

Nakliyat firması ararken karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nakliyat firmanızın sizinle nakliyat sözleşmesi imzalayıp imzalamadığıdır. Sözleşme sizi güvenceye alacak şeylerden biridir. Çoğu kişi sözleşme yapmadan taşıma işlemini gerçekleştiriyor fakat olası bir kaza veya hasar durumunda sözleşme sizin bir güvenciniz olarak kullanılmakta. Bu yüzden bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Sözleşme örneklerini çok rahat internetten bulabilirsiniz. Bulduğunuz sözleşmenin çıktısını alıp tarafların adlarının ve kamyon plakasını yazmanız yeterlidir. Özellikle şehirlerarası nakliyat seçiminizde bu konuya önem vermeniz gerekmektedir.

Diğer Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eşyaların Paketlenmesi

Nakliyat şirketiyle anlaşmadan önce nakliyat şirketinden eşyalarınızın nasıl paketleneceğine dair bilgi almanız gerekmektedir. Taşınma işlemi sırasında eğer eşyalarınızı kendiniz paketlemek isterseniz olası bir hasar durumunda nakliyat şirketi sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu sebeple nakliyat şirketinizden eşyalarınıza paketleme yapıp yapmadığına dair bilgi alıp olası hasar durumları için sizin önlem almanız gerekmektedir.

Eşya paketlenmesi konusunda diğer bir dikkat etmeniz gereken şey de paketlemesi yapılan eşyalara dikkat edilmesi için gerekli önemlerin alınıp alınmadığıdır. Kırılacak eşyalarınızın ve elektronik parçalarınızın üzerine not düşülüp taşınırken dikkatli davranması çok önemlidir.

Planlı Taşıma

Nakliyat şirketi araştırırken bir yandan taşınacağınız yerin işlemlerini halletmeniz gerekmektedir. Araştırma yaparken nakliyat şirketinden size planlı taşıma hizmeti verip vermeyeceğinden emin olmalısınız. Taşıma günü ve saatini önceden öğrenmeli evdeki eşyalarınızı zamana göre ayarlamalısınız. Ayrıntılı bilgi için Planlı Evden Eve Taşıma Hizmeti Nasıl Bulunur ?

Tecrübeli Ekip

Nakliyat şirketinin uzun yıllardır bu işte olması rahat bir taşınma süreci geçirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Araştırmanız sırasında nakliyat şirketinin kaç yıldan beri hizmet verdiğini ve nakliyat şirketinde kaç kişinin çalıştığı bilgisini edinin. Fazla elemana sahip nakliye ekipleri tecrübeleriyle beraber hızlı bir taşıma işlemi gerçekleştirirler.

Nakliye Sigortası

Nakliye sigortası, Tam Ziya sigortasıdır. Bu sigortasının kapsamı kaza sonucu tüm eşyalarınızın araç ile beraber ziyanını kapsar. Kırık ve çizikler sigorta kapsamında değildir. Eğer eşyalarınız konusunda çok hassassanız ve başına bir şey gelmesinden korkuyorsanız bu sigortayı yaptıra bilirsiniz.

Nakliyat şirketi araştırmalarınız sonucu sizi doğruca İstanbulcan Nakliyata getirecektir. İstanbulcan nakliyat size gözünüzün arkada kalmayacağı bir hizmet kalitesi garantisi vermektedir. İstanbulcan Nakliyat iletişim için sitemizde bulunan numaralardan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Evden Eve Nakliyat Firmaları Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Süreci

  • istanbulcannakliye diyor ki:

   merhaba Şevket bey, yardımcı olabildiğimize çok sevindik.
   0 (532) 322 6227 ya da 0 (535) 063 5635 numaralı telefonlardan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın