Ev Taşıma Öncesinde Eşyalarımızı Nasıl Kolilemeliyiz, Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir?

ev taşıma öncesi eşya paketleme

Evden eve nakliyat firmanıza karar verdikten sonra yapmanız gereken adımlardan biri de kolileme işlemidir. Kolileme işlemini genellikle anlaştığınız evden eve nakliye firması sizin yerinize gerçekleştirir fakat bazı eşyalarınızı sizin paketleyip kolilemeniz daha yararlı olacaktır. Kişisel eşyalarınız örneğin kıyafetleriniz, kitaplarınız ve mutfak eşyalarınızı sizin paketlemeniz yeni evinize taşınırken hangi eşyanın nerde olduğunu bulmada çok faydası olacaktır. Özellikle evden eve nakliyat firmasının tahmin edemeyeceği ve sizin için önemi büyük olan eşyaları riske atmadan sizin daha öncesinde bir kez kolilemeniz işinizi garantiye alacaktır. Gelin beraber “Ev taşıma öncesi eşyalarımızı nasıl kolilemeliyiz ve mutfak eşyaları nasıl paketlenir?” sorusunun cevabını öğrenelim.

İlginizi çekebilir: İstanbulcan Nakliyatı Tercih Etmeniz İçin 7 Geçerli Sebep

Koli Ve Strafor, Balonlu Naylon

İlk olarak eşyalarınızı paketlemeden önce çok fazla koliye ve strafora ihtiyacınız olduğu için ilk olarak koli ve strafor bulmanızı öneriyoruz. Kolileri mahallenizde bulunan marketlerden kolayca edinebilirsiniz. Büyük boyutlu koliler için etrafınızda bulunan beyaz eşya veya mobilya mağazalarından isteyebilirsiniz. Balonlu naylonları da aynı şekilde marketler ve beyaz eşya satan yerden kolayca bulabilirsiniz fakat yeterli gelmemesi halinde satın alabilirsiniz. Straforlar içinse artık çoğu yerde bulunan paketleme malzemeleri satan mağazalardan gidip satın alabilirsiniz. Kolileri de aynı şekilde bir yerlerden bulmak haricinde gidip satın alabilirsiniz. Ev taşıma öncesi eşyaları kolilemek için kolileri ve straforları topladıktan sonra artık hangi eşyalarınızı nasıl kolilemeniz gerektiği kısmına geçebiliriz.

İlginizi çekebilir: Evden Eve Nakliye Ekipleri Kolileme Ve Paketleme İşlemleri Nasıl Yapmalı?

Kıyafetlerin Kolilemesi

Kıyafetlerinizi kolilemeden önce hangi kıyafetleriniz giyip giymediğinizi ayıklamak ev taşıma öncesinde daha az eşya taşımanızda yardımcı olacaktır. Giymediğiniz kıyafetleriniz belediyenizin veya herhangi bir sosyal yardım kuruluşunun yürüttüğü kampanyaya bağışlayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Ayıklama işlemini yaptıktan sonra kıyafetlerinizi kışlık ve yazlık olarak ayırın. Ayrı koliler kullanın bunun için yeni evinizde yerleşmenizde faydası olacaktır. Kırışmaması gereken kıyafetleriniz için koli ve paket satan mağazalardan edine bileceğiniz askılıklı kolilerle veya askılarında duran kıyafetlerine büyük bir çöp poşetini alttan geçirdikten sonra askılarının olduğu yerden denk gelecek şekilde bağlayıp bir elektrik süpürgesi ile havasını aldığınızda hem kırışmamış hem de kolileme işleminde daha az yer kaplamış olacaktır. Eğer taşınacağınız ev küçükse ve hala sağlam durumdaki kıyafetleriniz varsa bunları çeşitli ikinci el kıyafet satan app ve sitelerde satarak ek bir gelir elde edebilirsiniz.

Değerli Eşyaların Kolilemesi

Değerli eşyalarınız çeşitlilik gösterebilir. Gümüş takımlarınız veya sizin için manevi veya maddi değeri yüksek vazonuz. Değerli takılarınız ve nakit eşyalarınızı evden eve nakliye ekipleri değil de sizin ev taşıma öncesi yapmanız eşyalarınızın güvenliği açısından önemlidir. Kırılabilecek eşyalarınızı ilk olarak balonlu naylonla kapladıktan sonra etrafına strafor kaplayarak yada kırılma hassasiyetine bağlı olarak sadece kolileye bilirsiniz.

Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Tabak, Bardak Ve Porselenler

Ev taşıma öncesinde hassas olan eşyalardan başlamak daha iyi olacaktır. İlk olarak lazım olanlar bir adet koli ve ambalaj kağıdı eğer ambalaj kağıdınız yoksa gazete veya dergi sayfaları da işe yarayacaktır. Kolinin tabanına ambalaj kağıdını yerleştirdikten sonra ağır olan eşyaları en alta destek olacak şekilde koymanız gerekmekte. Daha sonra tek tek diğerlerini üst üste koymanız gerekecek fakat her bir eşyayı koymadan önce araya tampon olarak ambalaj kağıtlarından koymayı unutmayın. Bardaklarında aynı şekilde ambalaj kağıtlarıyla kapladıktan sonra kolileme işlemin yapın. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri bir koliyi çok fazla ağır oluşturmamanız. Aksi takdirde taşıyan kişiler zorlanabilir veya koli sağlam değilse yırtılabilir. Riske girmemek için daha öncesinde fazla koliyle güvenli bir şekilde taşıyın. Tabiki kolileriniz aşırı hafif olmaması da lazım. Ev taşıma işlemi için gelen evden eve nakliye ekiplerinin araçlarında fazla yer kaplamayacak şekilde kolilemeniz gerekmektedir.

Küçük Mutfak Eşyaları

Küçük mutfak eşyalarını paketlemek iççin ekstra kolilere ihtiyacınız yoktur buna en güzel çözüm olarak evinizde kullandığınız tencerelerdir. Tencere içlerine yerleştireceğiniz küçük fincan çay bardakları ve bardak altlıkları yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tencerenin yanı sıra saklama kaplarınızda bu iş için uygun olacaktır.

Küçük Mutfak Aletleri

Küçük mutfak aletlerini orijinal kutusunu muhafaza ettiyseniz eğer kutusunda taşımanızı tavsiye ederiz ama attıysanız da üzülmeyin. Mutfak aletini ilk olarak ambalaj kağıdına sardıktan sonra kolileyip yerleştirip daha sonra etrafını ambalaj kağıtları ile boşluk kalmayacak şekilde doldurursanız mutfak aletlerinize hasar gelmeyecektir.

Dilerseniz İstanbulcan nakliyenin paketleme ve kolileme işlemlerini YouTube’da izleyebilirsiniz. Bu yazımızda size ev taşıma öncesinde gerçekleştirmeniz gereken kolileme ve mutfak eşyalarınızın nasıl paketleneceğine dair bilgiler vermeye çalıştık. Umarız yazımız yardımcı olmuştur.

İlginizi çekebilir:

Göztepe Nakliyat Firmaları

Pendik Nakliyat Firmaları

Ev Taşıma Öncesinde Eşyalarımızı Nasıl Kolilemeliyiz, Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın